Liga hiszpańska - 38. kolejka Segunda B: Arenas Club de Getxo - CD Mirandés 1-0 (0-0)

W starciu 38. kolejki hiszpańskiej Segunda B, które rozegrane zostało 19 maja, zespół Getxo wygrał z Mirandésem 1-0 (0-0).

38. kolejka Hiszpania - Segunda B
2019-05-19 18:00 | Stadion: Estadio Municipal de Gobela | Arbiter: Alejandro Muñiz
Arenas Club de Getxo
CD Mirandés
1
0
Jon Etxaniz 65'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna Mirandésu wygrała dwa razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między piątą a 43. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

W 55. minucie arbiter wręczył kartkę Jonowi Etxanizowi z drużyny gospodarzy. Chwilę później trener Mirandésu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 60. minucie na plac gry wszedł Ernest Ohemeng, a murawę opuścił Galder Cerrajería.

Jedyną bramkę meczu zdobył Jon Etxaniz dla jedenastki Getxo. Bramka padła w tej samej minucie. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

W 76. minucie Odei Onaindia zastąpił Álvara Reya. Na 13 minut przed zakończeniem pojedynku w drużynie Getxo doszło do zmiany. José Enrique wszedł za Jona Etxaniza. Trener Getxo wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Julena Azkue. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Adrián Güemes.

W 90. minucie sędzia pokazał kartkę Pablowi Fidowi, zawodnikowi gospodarzy. W tej samej minucie w zespole Getxo doszło do zmiany. Raúl Espinosa wszedł za Aitora Ramosa.

CD Mirandés
90′ Pablo Fid Martín
Guillermo García Santos
Alberto González Marín
Juan Alberto Andreu Alvarado14′
5′ Jesús Pozo Blanco
Paris Alejandro Adot Barandiarán
 65′ 55′ 77′ Jon Etxaniz Llamas
Galder Cerrajería López60′
85′ Adrián Güemes Ortiz
Antonio Romero
90′ Aitor Ramos Leniz
Jon Irazabal Iraurgui
90′ Raúl Espinosa Pantoja
Álvaro Rey76′
Óscar Seoane Mella
Ernest Ohemeng60′
85′ Julen Azkue Unzueta

Luis Antonio Martínez Mateo

77′ José Enrique Rodríguez

Drużyna Getxo zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała dwa celne strzały.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze Getxo otrzymali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Zespół Getxo w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.