Liga hiszpańska - 37. kolejka Segunda División: SD Huesca - UD Las Palmas 1-0 (1-0)

2 lipca na Estadio El Alcoraz odbyło się spotkanie 37. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Hueski i Las Palmas. Mecz zakończył się zwycięstwem Hueski 1-0.

S. Okazaki 45'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 13 razy. Zespół Hueski wygrał aż cztery razy, zremisował siedem, a przegrał tylko dwa.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W ósmej minucie Cheick Doukouré zastąpił Pedro Mosquerę.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Las Palmas: Cristianowi Lópezowi w 35. i Martínowi Mantovaniemu w 37. minucie.

Tuż przed końcem pierwszej połowy jedyną bramkę meczu zdobył Shinji Okazaki dla zespołu Hueski. Bramka padła w tej samej minucie. To już dziesiąte trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę zanotował David Ferreiro.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Hueski.

Na drugą połowę zespół Las Palmas wyszedł w zmienionym składzie, za Slavoljuba Srnicia wszedł Juan Narváez. A trener Hueski wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Crista Gonzáleza. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Eugeni Valderrama.

Trener Las Palmas postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 59. minucie na plac gry wszedł Federico Varela, a murawę opuścił Cristian López. Między 60. a 82. minutą, boisko opuścili piłkarze Las Palmas: De la Bella, Benito Ramírez, Éric Curbelo, na ich miejsce weszli: Dani Castellano, Aridai Cabrera, Álvaro Lemos. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Sergia Gómeza, Shinjego Okazakiego zajęli: Luisinho, Rafa Mir. Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał Javierowi Galánowi z drużyny gospodarzy. Była to 80. minuta starcia.

Na trzy minuty przed zakończeniem meczu drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Martín Mantovani z drużyny Las Palmas i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 37. minucie. W drugiej połowie nie padły gole.

Josep Martínez Riera
80′ Javier Galán Gil
Martín Maximiliano Mantovani37′ 87′
8′ Cheick Doukouré
Javi Castellano Betancor
David Ferreiro Quiroga
Benito Ramírez del Toro78′
68′ Sergio Gómez Martín
Iñigo Ruiz de Galarreta Etxeberria
Mikel Rico Moreno
Slavoljub Srnić46′
56′ Eugeni Valderrama Domènech
Rubén Castro Martín
 45′ 68′ Shinji Okazaki
Cristian López Santamaría35′ 59′
Orlando Rubén Yáñez Alabart
Álvaro Vallés Rosa
68′ Luis Carlos Correia Pinto
José Alejandro Suárez Suárez
8′ Pedro Mosquera Parada
José Miguel Castañeda Macho
Kelechi Nwakali
Fabio González Estupiñan
56′ Cristo Ramón González Pérez
Juan José Narváez Solarte46′
Jordi Mboula Queralt
Kirian Rodríguez Concepción
68′ Rafael Mir Vicente
Federico Nicolás Varela59′
Daniel Raba Antolí
Aridai Cabrera Suárez78′

Claudio Mendes Vicente

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter pokazał dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną piłkarzom Las Palmas, a zawodnikom gospodarzy przyznał jedną żółtą.

Zespół gospodarzy wymienił czterech zawodników. Natomiast drużyna Las Palmas w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.