Liga hiszpańska - 37. kolejka Segunda División: Real Oviedo - CD Mirandés 1-0 (1-0)

W pojedynku 37. kolejki hiszpańskiej Segunda División, który rozegrany został 1 lipca, drużyna Oviedo wygrała z Mirandésem 1-0 (1-0). Spotkanie odbyło się na Estadio Nuevo Carlos Tartiere.

37. kolejka Hiszpania - Segunda División
2020-07-01 19:30 | Stadion: Estadio Nuevo Carlos Tartiere | Arbiter: Iosu Galech Apezteguía
Real Oviedo
CD Mirandés
1
0
Ortuño 41'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na dziewięć meczów jedenastka Oviedo wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo cztery razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Carlos Martínez z drużyny gości. Była to 17. minuta spotkania.

Jedyną bramkę meczu dla Oviedo zdobył z rzutu karnego Ortuño w 41. minucie. To już dwunaste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Oviedo.

W 63. minucie Carlos Martínez zastąpił Alexandra Gonzáleza. W tej samej minucie w jedenastce Mirandésu doszło do zmiany. Joaquín Muñoz wszedł za Iñiga Vicentego.

W 64. minucie kartkę otrzymał Tejera z Oviedo. Chwilę później trener Oviedo postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 68. minucie na plac gry wszedł Lolo González, a murawę opuścił Ibrahima Baldé. Niestety w tej samej minucie meczu Limones bramkarz Mirandésu z powodu kontuzji musiał opuścić boisko. Trenerowi nie zostało nic innego, jak na jego miejsce między słupkami postawić Raúla Lizoáina - rezerwowego bramkarza drużyny.

Od 68 minuty boisko opuścili piłkarze Oviedo: Borja Sánchez, Ortuño, na ich miejsce weszli: Christian Fernández, Samuel Obeng. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Álvara Peñy, Lorenza Crisetiga zajęli: Matheus Barrozo, Ernest Ohemeng. W 83. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Álvara Reya z Mirandésu, a w 89. minucie Andriego Lunina z drużyny przeciwnej. W drugiej połowie nie padły gole.

CD Mirandés
89′ Andrii Lunin
Mickaël Ramon Malsa
88′ Borja Sánchez Laborde
Álvaro Peña Herrero68′
64′ Sergio Tejera Rodríguez
Álvaro Rey83′
68′ Ibrahima Baldé
Marcos André de Sousa Mendonça
 41′ (k.) 90′ Alfredo Ortuño Martínez
Raúl Lizoáin Cruz68′
88′ Christian Fernández Salas
Ernest Ohemeng85′
68′ Emmanuel González Rodríguez

Javier Mier Martínez

Jaime Suárez Juesas

90′ Samuel Obeng Gyabaa

Rios Lozano Rodri

Zespół Mirandésu miał dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Mirandésu w drugiej połowie dokonał pięciu zmian.