Liga hiszpańska - 37. kolejka Segunda Division: RCD Mallorca - Sporting Gijón 2-1 (1-1)

W meczu 37. kolejki hiszpańskiej Segunda Division, który rozegrany został 5 maja, zespół RCD Mallorca zwyciężył ze Sportingiem Gijón 2-1 (1-1). Mecz na Iberostar Estadi w Palmie de Majorce obejrzało 11 302 widzów.

37. kolejka Hiszpania - Segunda División
2019-05-05 16:00 | Stadion: Iberostar Estadi | Widzów: 11302 | Arbiter: Isidro Díaz de Mera
U. Đurđević 32'

Jedenastka RCD Mallorca bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował czwarte miejsce i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 19 pojedynków jedenastka RCD Mallorca wygrała siedem razy, ale więcej przegrywała, bo 11 razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy RCD Mallorca w 19. minucie spotkania, gdy Ante Budimir strzelił pierwszego gola. Przy zdobyciu bramki asystował Ariday Cabrera.

Zawodnicy gości nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 32. minucie Uroš Đurđević wyrównał wynik meczu. To już jedenaste trafienie tego piłkarza w sezonie. Asystę zanotował Isaac Cofie.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Między 47. a 57. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom RCD Mallorca i jedną drużynie przeciwnej. W 67. minucie Diego Marino zastąpił Daniego Martína.

A kibice RCD Mallorca nie mogli już doczekać się wprowadzenia Abdóna Pratsa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 15 razy i ma na koncie cztery strzelone gole. Murawę musiał opuścić Ante Budimir. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić zwycięską bramkę. Chwilę później trener Sportinga Gijón postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 68. minucie na plac gry wszedł Robin Lod, a murawę opuścił Carlos Carmona. W 77. minucie Ariday Cabrera został zmieniony przez Leonarda Suáreza, a za Marca Pedrazę wszedł na boisko Álex López, co miało wzmocnić zespół RCD Mallorca. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Nacha Méndeza na Cristiana Salvadora.

W 84. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Daniego Rodrígueza z RCD Mallorca, a w trzeciej minucie doliczonego czasu meczu Uroša Đurđevicia z drużyny przeciwnej.

Dopiero w drugiej połowie Álex López wywołał eksplozję radości wśród kibiców RCD Mallorca, strzelając kolejnego gola w piątej minucie doliczonego czasu spotkania pojedynku. Bramka padła po podaniu Daniego Rodrígueza.

Minutę później arbiter ukarał kartką Áleksa Lópeza, zawodnika RCD Mallorca. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-1.

Diego Marino
57′ Antonio José Raíllo Arenas
Mathieu Peybernes
85′ Marc Pedraza Sarto
Carlos Carmona Bonet47′ 68′
84′ Daniel José Rodríguez Vázquez
Isaac Cofie
48′ Salvador Sevilla López
Ignacio Méndez Navia Fernández84′
77′ Aridai Cabrera Suárez
Alexander Alegría Moreno
 19′ 68′ Ante Budimir
Robin Lod68′
77′ Leonardo Gabriel Suárez
Pablo Pérez Rodríguez
85′  90′ 90′ Alejandro López de Groot
Cristian Salvador González84′
68′ Abdón Prats Bastidas
Nick Blackman

Sędzia wręczył cztery żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Sportinga Gijón pokazał dwie.