Liga hiszpańska - 37. kolejka Segunda División: Girona FC - Real Saragossa 1-0 (0-0)

3 lipca na Estadi Municipal de Montilivi odbyło się spotkanie 37. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Girony i Saragossy. Starcie zakończyło się zwycięstwem Girony 1-0.

C. Stuani 57'

Był to mecz zespołów z czołówki tabeli. Zapowiadało się ciekawe spotkanie, gdyż spotkały się piąty i drugi zespół Segundy División.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 13 starć zespół Saragossy wygrał cztery razy, ale więcej przegrywał, bo pięć razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między szóstą a 37. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Jedynego gola z karnego strzelił Cristhian Stuani dla jedenastki Girony. Bramka padła w tej samej minucie. To już dwudzieste piąte trafienie tego piłkarz w sezonie.

Niedługo później trener Saragossy postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 69. minucie na plac gry wszedł Alberto Soro, a murawę opuścił James Omonigho. W 74. minucie Burgui został zmieniony przez Áleksa Blanca. W 75. minucie Javi Puado został zmieniony przez Miguela Linaresa, a za Carlosa Vigaraya wszedł na boisko Delmás, co miało wzmocnić drużynę Saragossy. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Samuela Sáiza na Valery'ego.

Na 11 minut przed zakończeniem pojedynku sędzia pokazał kartkę Gumbauowi z Girony. Kibice Girony nie mogli już doczekać się wprowadzenia Áleksa Gallara. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 13 razy. Murawę musiał opuścić Aday. W drugiej minucie doliczonego czasu gry w jedenastce Girony doszło do zmiany. Pape Diamanka wszedł za Borję Garcíę.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację dwie minuty później, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Luisowi Suárezowi i Áleksowi Gallarowi.

Francisco Javier Atienza Valverde
8′ Ignasi Miquel i Pons
Enrique Clemente Maza
Johan Andrés Mojica Palacio
Carlos Martín Vigaray75′
Juan Pedro Ramírez López
Carlos Nieto Herrero
6′ 88′ Francesc Aday Benítez Caraballo
Jorge Franco Alviz74′
90′ Borja García Freire
José Raúl Gutiérrez Parejo
Alejandro Granell Nogué
James Omonigho Igbekeme69′
79′ Gerard Gumbau Garriga
Daniel Alejandro Torres Rojas37′
78′ Samuel Sáiz Alonso
Javier Puado Díaz75′
 57′ (k.) Cristhian Stuani
Shinji Kagawa
90′ Pape Maly Diamanka
Alberto Soro Álvarez69′
78′ Valery Fernández Estrada
Alberto Zapater Arjol
Ibrahima Kebe
Marcos Baselga García
88′ 90′ Alejandro Gallar Falguera
Alejandro Blanco Sánchez74′
Soriano Casas Jonathan
André Filipe Ferreira Coelho Pereira
Joaquín Zeballos Machado
Miguel Linares Cólera75′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia w pierwszej połowie pokazał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast w drugiej dostali tyle samo. Piłkarze Saragossy otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dostali tyle samo.

Jedenastka Girony w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił czterech graczy.