Liga hiszpańska - 37. kolejka Segunda Division: Elche CF - CF Rayo Majadahonda 2-1 (0-0)

W pojedynku 37. kolejki hiszpańskiej Segunda Division, który rozegrany został 5 maja, drużyna Elche wygrała z Rayo Majadahonda 2-1 (0-0). Mecz na Estadio Manuel Martínez Valero obejrzało 10 405 widzów.

37. kolejka Hiszpania - Segunda División
2019-05-05 18:00 | Stadion: Estadio Manuel Martínez Valero | Widzów: 10405 | Arbiter: Víctor Areces Franco
F. Varela 71'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem jedenastki Elche.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Ernestowi Galánowi z zespołu gości. Była to 20. minuta meczu.

W 57. minucie sędzia przyznał kartkę Davidowi Morillasowi z Rayo Majadahonda.

W tym czasie to zawodnicy Elche otworzyli wynik. W 59. minucie na listę strzelców wpisał się Nino. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

W 61. minucie Ernesto Galán został zastąpiony przez Manu. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Rayo Majadahonda doszło do zmiany. Héctor Hernández wszedł za Daniego Romerę.

Drużyna Rayo Majadahonda ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 69. minucie wynik na 2-0 podwyższył Yacine Qasmi. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Sytuację bramkową stworzył Josán Fernández.

Chwilę później trener Elche postanowił wzmocnić linię pomocy i w 71. minucie zastąpił zmęczonego Ivána Sáncheza. Na boisko wszedł Borja Giner, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Piłkarze Rayo Majadahonda szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W tej samej minucie wynik ustalił Federico Varela. Asystę przy bramce zanotował Óscar Valentín.

Między 81. a 89. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Jedenastce Rayo Majadahonda zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Elche.

Benito Ramírez del Toro89′
81′ 81′ Karim Azamoum
Luis Eduardo Delgado Pacheco
José Antonio Fernández Pomares
José Antonio García Rabasco
88′ Javier Flores Santacruz
Óscar Valentín Martín Luengo
71′ Iván Sánchez Aguayo
Federico Nicolás Varela  71′
 69′ 75′ Yacine Qasmi
Enzo Alan Zidane Fernández
 59′ Juan Francisco Martínez Modesto
Daniel Romera Andújar66′
José Juan Figueiras García
Ander Cantero Armendáriz
Sergio Blázquez Sánchez
David Andújar Jiménez
71′ Borja Martínez Giner
Francisco Miguel Varela Martín
81′ Manuel Sánchez López
Hermes Aristóteles Romero Espinoza
Xavier Torres Buigues
Manu del Moral61′
Gonzalo Villar del Fraile
Héctor Hernández Marrero66′
75′ Carlos Castro García
Jesús Rodríguez Ortuño

Zawodnicy Elche otrzymali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Zespół Elche w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.

Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.