Reklama

Reklama

Liga hiszpańska - 37. kolejka Segunda Division: CD Tenerife - UD Las Palmas 2-1 (0-0)

4 maja na Estadio Heliodoro Rodríguez Lopéz w Santa Cruz de Tenerife odbył się pojedynek 37. kolejki hiszpańskiej Segunda Division pomiędzy drużynami CD Tenerife i Las Palmas. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem CD Tenerife 2-1. Na stadionie stawiło się 18 717 widzów.

4 maja  na Estadio Heliodoro Rodríguez Lopéz w Santa Cruz de Tenerife odbył się pojedynek  37. kolejki hiszpańskiej Segunda Division pomiędzy drużynami CD Tenerife  i Las Palmas. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem CD Tenerife 2-1. Na stadionie stawiło się 18 717 widzów.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 33 starcia drużyna CD Tenerife wygrała 12 razy i zanotowała 11 porażek oraz 10 remisów.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Między 27. a 45. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom CD Tenerife.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Reklama

W 49. minucie żółtą kartkę dostał Timor, piłkarz gości. W 52. minucie za Maura Dos Santosa wszedł Carlos Ruiz.

W 55. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Timor z zespołu Las Palmas i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 49. minucie. W 60. minucie w drużynie Las Palmas doszło do zmiany. Gabriel Peñalba wszedł za Dannego Bluma. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację na pół godziny przed końcowym gwizdkiem, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Ikerowi Undabarrenie i Álvarowi Lemosowi.

W tej samej minucie trener CD Tenerife postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł José Naranjo, a murawę opuścił Iker Undabarrena. José Naranjo nie zawiódł oczekiwań i pokonał bramkarza przeciwników strzelając jednego gola. Była to już jego szósta bramka w tegorocznych rozgrywkach.

Tymczasem to piłkarze Las Palmas otworzyli wynik. W 67. minucie bramkę zdobył Cristian Cedrés.

Chwilę później trener Las Palmas postanowił wzmocnić linię pomocy i w 72. minucie zastąpił zmęczonego Cristiana Cedrésa. Na boisko wszedł Javi Castellano, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie CD Tenerife doszło do zmiany. Borja Lasso wszedł za Luisa Péreza.

Niedługo później Carlos Ruiz wywołał eksplozję radości wśród kibiców CD Tenerife, strzelając gola w 77. minucie pojedynku. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Luis Milla.

W 82. minucie żółtą kartkę obejrzał Uroš Račić z CD Tenerife. Na siedem minut przed zakończeniem meczu w zespole Las Palmas doszło do zmiany. Rafa Mir wszedł za Rubéna Castro.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników CD Tenerife w 87. minucie spotkania, gdy José Naranjo zdobył drugą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola pomagał Carlos Ruiz.

W piątej minucie doliczonego czasu gry żółtą kartką został ukarany José Naranjo, zawodnik CD Tenerife. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-1.

Piłkarze gości otrzymali w meczu dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy sześć żółtych.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Już w najbliższy piątek zespół CD Tenerife będzie miał szansę na kolejne punkty grając na wyjeździe. Jego rywalem będzie Granada CF. Natomiast 12 maja Córdoba CF zagra z drużyną Las Palmas na jej terenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL