Liga hiszpańska - 37. kolejka Segunda División: Cádiz CF - Malaga Club de Futbol 1-1 (1-1)

W meczu 37. kolejki hiszpańskiej Segunda División, który rozegrany został 6 maja, zespół Cádizu zremisował z Malaga CF 1-1 (1-1). Mecz na Estadio Ramón de Carranza obejrzało 14 320 widzów.

37. kolejka Hiszpania - Segunda División
2019-05-06 21:00 | Stadion: Estadio Ramón de Carranza | Widzów: 14320 | Arbiter: A. Fernández Ortega
Cádiz CF
Malaga Club de Futbol
1
1
Ager Aketxe 23'
A. N'Diaye 7'

Było to spotkanie drużyn ze szczytu tabeli. Zapowiadał się ciekawy pojedynek, gdyż grały ze sobą piąta i szósta jedenastka Segundy División.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na osiem spotkań zespół Malaga CF wygrał trzy razy i tyle samo razy przegrywał. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze Malaga CF otworzyli wynik. W siódmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Alfred N'Diaye.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Malaga CF: Gustavowi Blancowi w 18. i Keidiemu Bare'owi w 22. minucie.

Zawodnicy gospodarzy nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 23. minucie Ager Aketxe wyrównał wynik meczu.

W 35. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Jona Garrida z Cádizu, a w 37. minucie Lombána z drużyny przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 51. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Alfreda N'Diayego z Malaga CF, a w 60. minucie Maria Barca z drużyny przeciwnej. Chwilę później trener Cádizu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 62. minucie na plac gry wszedł Álex, a murawę opuścił José Mari.

W 65. minucie Mario Barco zastąpił Đorđe Jovanovicia. W 72. minucie sędzia ukarał kartką Darwina Machísa, piłkarza Cádizu. Na kwadrans przed zakończeniem starcia w zespole Malaga CF doszło do zmiany. Badr Boulhroud wszedł za Keidiego Bare'a.

Trener Malaga CF wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Hichama Boussefianego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Renato Santos. W 85. minucie w drużynie Cádizu doszło do zmiany. Dejan Lekić wszedł za Jaira Izquierda. Na cztery minuty przed zakończeniem meczu kartkę otrzymał Hicham Boussefiane z zespołu gości.

David Rodríguez Lombán37′
85′ Jairo Izquierdo González
Adrián González Morales
 23′ Ager Aketxe Barrutia
Keidi Bare22′ 75′
35′ Jon Ander Garrido Moracia
Alfred N'Diaye  7′ 51′
62′ José María Martín-Bejarano Serrano
Javier Ontiveros Parra
60′ 65′ Mario Barco Vilar
Gustavo Ezequiel Blanco Leschuk18′
72′ Darwin Daniel Machís Marcano
Renato João Saleiro Santos78′
David Gil Mohedano
Paweł Kieszek
62′ Alejandro Fernández Iglesias
Luis Hernández Rodríguez
Eduardo Ramos Gómez
Miguel Torres Gómez
65′ Đorđe Jovanović
Badr Boulhroud75′
85′ Dejan Lekić
Alejandro Miguel Mula Sanchez
David Querol Blanco
Hicham Boussefiane78′ 86′
Manuel Javier Vallejo Galván
Jack Harper

Jedenastka Malaga CF zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Zawodnicy Cádizu dostali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy pięć.

Drużyna Cádizu w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.