Liga hiszpańska - 37. kolejka Segunda B: SD Amorebieta - Unión Popular de Langreo 2-0 (1-0)

W spotkaniu 37. kolejki hiszpańskiej Segunda B, które rozegrane zostało 12 maja, jedenastka Amorebiety wygrała z UP Langreo 2-0 (1-0).

37. kolejka Hiszpania - Segunda B
2019-05-12 18:00 | Stadion: Campo Municipal de Urritxe | Arbiter: David Cambronero
SD Amorebieta
Unión Popular de Langreo
2
0
Gorka Iturraspe 30'
Íñigo Orozco 89'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny UP Langreo.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Amorebiety w 30. minucie spotkania, gdy Gorka Iturraspe zdobył pierwszą bramkę.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Amorebiety.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy arbiter ukarał kartką Sambę, zawodnika gości. Trener UP Langreo postanowił zagrać agresywniej. W 62. minucie zmienił pomocnika Sambę i na pole gry wprowadził napastnika Omara Sampedrę, który w bieżącym sezonie ma na koncie trzy gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

Chwilę później trener Amorebiety postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Aritza Mújikę. Na boisko wszedł Mario Soberón, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 68. minucie sędzia pokazał kartkę Álvarowi Cuellowi z UP Langreo. W 73. minucie Gorka Iturraspe zastąpił Ikera Bilbao.

W 74. minucie Cristian Ferreiro został zmieniony przez Andrésa Cabranesa, a za Rikiego Rodrígueza wszedł na boisko Abel Bretones, co miało wzmocnić zespół UP Langreo. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Andoniego Tascóna na Íñiga Orozca.

Drużyna UP Langreo ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W samej końcówce pojedynku wynik na 2-0 podwyższył Íñigo Orozco. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

W 90. minucie kartkę dostał Iñigo Zubiri z zespołu gości. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-0.

Héctor Fernández Fernández-Nespral
 30′ 73′ Gorka Iturraspe Derteano
David González Gómez
64′ Aritz Mújika López
Francisco Javier Sánchez González
82′ Andoni Tascón Hermida
Daniel López Menéndez
73′ Iker Bilbao Mendiguren
Paul Elan Otia
82′  89′ Íñigo Orozco Andonegi
Daniel Abalo Paulos
64′ Mario Soberón Gutiérrez
Abel Bretones Cruz79′

Omar Sampedro Bernardo62′

Sędzia nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom UP Langreo wręczył trzy żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.