Reklama

Reklama

Liga hiszpańska - 37. kolejka Segunda B: RS Gimnastica - Sporting Gijón II 1-1 (0-1)

12 maja w Torrelavedze odbyło się starcie 37. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami RS Gimnastica i Sportinga Gijón II. Pojedynek zakończył się remisem 1-1.

12 maja  w Torrelavedze odbyło się starcie  37. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami RS Gimnastica  i Sportinga Gijón II. Pojedynek zakończył się remisem 1-1.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Jedenastka RS Gimnastica wygrała aż cztery razy, a przegrała tylko raz.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. W 21. minucie Diego Rozas zastąpił Leandra Martíneza.

W tej samej minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik RS Gimnastica Ramiro Mayor. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Sportinga Gijón II.

Reklama

Na murawie, jak to często zdarzało się Sportingowi Gijón II w tym sezonie, pojawił się Pablo Villalón, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 50. minucie Ramóna Riega. Niedługo później trener RS Gimnastica postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 61. minucie na plac gry wszedł Giovanni, a murawę opuścił Primo Conde. Giovanni nie zawiódł oczekiwań i pokonał bramkarza przeciwników strzelając jedną bramkę. Był to jego pierwszy gol w tegorocznych rozgrywkach.

W tej samej minucie Chiki został zmieniony przez Rubéna Sáncheza, a za Pelaya Morillę wszedł na boisko Berto González, co miało wzmocnić jedenastkę Sportinga Gijón II. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Daniego Salasa na Sergia Castañedę. Na pięć minut przed zakończeniem meczu na listę strzelców wpisał się Giovanni. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Arbiter nie wręczył żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.

19 maja jedenastka Sportinga Gijón II zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej przeciwnikiem będzie SD Amorebieta. Tego samego dnia CD Calahorra będzie gościć drużynę RS Gimnastica.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL