Liga hiszpańska - 37. kolejka Segunda B: Real Sociedad II - Getxo 1-1 (0-1)

W pojedynku 37. kolejki hiszpańskiej Segunda B, który rozegrany został 12 maja, jedenastka Realu Sociedad II zremisowała z Getxo 1-1 (0-1).

Adrián Güemes 9'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Zespół Realu Sociedad II wygrał aż trzy razy, zremisował sześć, nie przegrywając żadnego meczu.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W drugiej minucie arbiter pokazał kartkę Anderowi Gayoso, piłkarzowi Getxo.

W szóstej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania w drużynie Getxo doszło do zmiany. Pablo Fid wszedł za Txemiego Talledo.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Getxo w dziewiątej minucie spotkania, gdy Adrián Güemes zdobył pierwszą bramkę. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Niedługo później trener Realu Sociedad II postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 23. minucie na plac gry wszedł Iker Olaizola, a murawę opuścił Roberto López. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Getxo.

W 63. minucie sędzia pokazał kartkę Celorriowi z Realu Sociedad II. W 69. minucie za Jona Etxaniza wszedł José Enrique.

W 70. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Getxo Pablo Fid. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Gonzalo Llerena, zawodnik gości.

W 76. minucie w zespole Realu Sociedad II doszło do zmiany. Unai Veiga wszedł za Naïsa Djouahrę. Po chwili trener Getxo postanowił bronić wyniku. W 82. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Damiána Zamorana wszedł Raúl Espinosa, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gości utrzymać remis. Na dwie minuty przed zakończeniem meczu w jedenastce Realu Sociedad II doszło do zmiany. Ander El Haddadi wszedł za Celorria.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Julen Azkue Unzueta
76′ Naïs Djouahra
Ander Gayoso Reina2′
Ander Gorostidi García
Damián Fernando Zamorano82′
Ander Guevara Lajo
Jon Etxaniz Llamas69′
63′ 88′ Marcos Celorrio Yécora
Adrián Güemes Ortiz  9′
23′ Roberto López Alcaide
Raúl Espinosa Pantoja82′
88′ Ander El Haddaddi Arrillaga
Jesús Pozo Blanco
Martín Zubimendi Ibáñez
Óscar Seoane Mella
Fabián Agustín Dávila Silva
Luis Antonio Martínez Mateo
23′ Iker Olaizola Grela
José Enrique Rodríguez69′
76′ Unai Veiga González
Daniel López Robles

Przewaga zespołu Realu Sociedad II w posiadaniu piłki była ogromna (72 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużynie nie udało się wygrać meczu.

Piłkarze Realu Sociedad II otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.