Liga hiszpańska - 37. kolejka Segunda B: Real Oviedo Vetusta - Racing Santander 1-1 (0-0)

W pojedynku 37. kolejki hiszpańskiej Segunda B, który rozegrany został 12 maja, drużyna Realu Oviedo Vetusta zremisowała z Racingiem Santander 1-1 (0-0).

37. kolejka Hiszpania - Segunda B
2019-05-12 18:00 | Stadion: Estadio Nuevo Carlos Tartiere | Arbiter: Daniel Palencia
Real Oviedo Vetusta
Real Racing Club de Santander
1
1
Steven 68'
Dani Segovia 84'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W ósmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania arbiter wręczył kartkę Mariowi Ortizowi z Racinga Santander.

W 32. minucie Cejudo został zmieniony przez Daniela Segovię. W 38. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Lucasa Ahijada z Realu Oviedo Vetusta, a w 42. minucie Daniela Segovię z drużyny przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Między 49. a 67. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Realu Oviedo Vetusta i jedną drużynie przeciwnej. W 55. minucie w zespole Racinga Santander doszło do zmiany. Óscar Gil wszedł za Jordiego Figuerasa.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Realu Oviedo Vetusta w 68. minucie spotkania, gdy Steven zdobył pierwszą bramkę. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Racinga Santander doszło do zmiany. Nico Hidalgo wszedł za Rafę de Vicente'a.

Na murawie, jak to często zdarzało się Realowi Oviedo Vetusta w tym sezonie, pojawił się Jorge Mier, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 73. minucie Daniego Sandovala. W 82. minucie w jedenastce Realu Oviedo Vetusta doszło do zmiany. Marcelo Del Olmo wszedł za Borję Sáncheza.

Wysiłki podejmowane przez zespół Racinga Santander w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 84. minucie Daniel Segovia wyrównał wynik meczu. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

W samej końcówce spotkania w jedenastce Realu Oviedo Vetusta doszło do zmiany. Jerónimo Rodríguez wszedł za Roberta Alarcóna. W 90. minucie sędzia pokazał kartkę Albertowi Noguerze, piłkarzowi Racinga Santander. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-1.

Julen Castañeda Nuin
38′ Lucas Ahijado Quintana
Jordi Figueras Montel55′
89′ Roberto Alarcón González
Iñaki Olaortua Descarga
Eduardo Cortina García
Álvaro Cejudo Carmona32′
65′ Rubén Lobato Cabal
Alberto Noguera Ripoll90′
Javier Mier Martínez
Mario Ortiz Ruiz8′
82′ Borja Sánchez Laborde
Rafael Vicente Hernández67′ 69′
 68′ Steven Nicanor Prieto Morales
Alberto Cayarga Fernández
49′ 73′ Daniel Sandoval Fernández
Enzo Lombardo
Gorka Giralt Amotxategi
Jagoba Zárraga Martínez
73′ Jorge Mier Martínez
Óscar Gil Osés55′
Javier Cueto Suárez
Carlos Redruello Nimo
89′ Jerónimo Rodríguez Guemes
Nicolás Hidalgo GArcía69′
Guillermo Sánchez Pinín
Enrique Rivero Pérez
82′ Marcelo Del Olmo Vázquez
Sergio Ruiz Alonso
Ismael Fagir González
Daniel Lucas Segovia32′  84′ 42′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Wyraźna przewaga drużyny Racinga Santander nie miała odzwierciedlenia w wyniku meczu, oddała ona pięć celnych strzałów.

Arbiter w pierwszej połowie pokazał dwie żółte kartki zawodnikom Racinga Santander, natomiast w drugiej dostali tyle samo. Piłkarze Realu Oviedo Vetusta obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej jedną więcej.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.