Liga hiszpańska - 37. kolejka Segunda B: Real Murcia CF - UD Melilla 2-0 (0-0)

12 maja odbył się pojedynek 37. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Realu Murcia i Melilli. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Realu Murcia 2-0.

Miguel Díaz 90'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Drużyna Realu Murcia wygrała aż trzy razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko raz.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Antonio Escribano z zespołu gospodarzy. Była to 35. minuta starcia.

Trener Melilli wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Igora Martíneza. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Álvaro Queijeiro. W 57. minucie w drużynie Realu Murcia doszło do zmiany. José Miñano wszedł za Antonia Escribana.

W 65. minucie Ruano został zastąpiony przez Mohamady'ego Traorégo. Po chwili trener Realu Murcia postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 75. minucie na plac gry wszedł Manel Martínez, a murawę opuścił Chumbi.

Wysiłki podejmowane przez zespół Realu Murcia w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na 11 minut przed zakończeniem spotkania bramkę zdobył Josema Raigal.

W 81. minucie Pepe Romero został zmieniony przez Briana Martína, co miało wzmocnić jedenastkę Melilli. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Josemę Raigal na Miguela Díaza. W 90. minucie sędzia ukarał kartką Óscara Garcíę, piłkarza Melilli.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Realu Murcia, zdobywając kolejną bramkę. W czwartej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Miguel Díaz.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

Francisco Martin Aguza
35′ 57′ Antonio Escribano Martínez
Héber Pena Picos
 79′ 85′ José Manuel Raigal Gil
Álvaro Queijeiro Pintos52′
Víctor Curto Ortiz
Juan Ramón Ruano Santana65′
75′ Rafael Fernández Martínez
Mohamed Mohamed Mahanan
85′  90′ Miguel Díaz Montes
Ricardo Segura Martinez
Henrique Mepomoceno
Igor Martínez Caseras52′
57′ José Luis Miñano García
Brian Martín Pagés81′
75′ José Manuel Martínez Bel
Mohamady Traoré Diarra65′

Zespół Melilli miał 11 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.