Liga hiszpańska - 37. kolejka Segunda B: Marbella - Murcia CF 2-0 (1-0)

W starciu 37. kolejki hiszpańskiej Segunda B, które rozegrane zostało 12 maja, drużyna Marbelli wygrała z Murcia CF 2-0 (1-0).

37. kolejka Hiszpania - Segunda B
2019-05-12 18:00 | Stadion: Estadio Municipal Antonio Lorenzo Cuevas | Arbiter: Josep Subirats
Marbella FC
Universidad Católica de Murcia CF
2
0
Javier Añón 23'
J. Elitim 90'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Zespół Murcia CF wygrał aż sześć razy, zremisował raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Javier Añón wywołał eksplozję radości wśród kibiców Marbelli , zdobywając bramkę w 23. minucie pojedynku.

Między 32. a 39. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Marbelli.

Na drugą połowę zespół Murcia CF wyszedł w zmienionym składzie, za Jeana Seppa wszedł Miguel García. Kibice Murcia CF nie mogli już doczekać się wprowadzenia Julena Colinasa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Grego Sierra.

W 55. minucie Javier Añón został zmieniony przez Mustafę Azmana. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Marbella: Lolowi Pavónowi w 56. i Alejandrowi Faurlinowi w 59. minucie. Chwilę później trener Marbelli postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 63. minucie na plac gry wszedł Juergen Elitim, a murawę opuścił Álvaro Montero. Juergen Elitim bardzo przysłużył się swojej drużynie strzelając jednego gola. Była to jego druga bramka w tegorocznych rozgrywkach.

W 77. minucie Isi Ros został zmieniony przez Titiego, co miało wzmocnić drużynę Murcia CF. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Paula Vitora na Manu Molinę. W 84. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Wilfreda z Marbelli, a w 89. minucie Manuela z drużyny przeciwnej.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Marbelli, strzelając kolejnego gola. Bramkę na 2-0 w 90. minucie zdobył Juergen Elitim.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

Marbella FC
84′ José Manuel Muñoz García
Germán Parreño Boix
32′ José Manuel Cruz Orozco
Javier Fernández Hernández34′
Rafael Muñoz Benavides
Cristian Galas Nebot
56′ Manuel Pavón Castro
Adán Gurdiel Mella
Reyes Dominguez Samu
Jean Jules Sepp Mvondo46′
 23′ 55′ Javier Añón Esteban
Juan Antonio Arranz Albertos
Samuel Delgado Serna
Alejandro Chavero Muñoz
59′ Alejandro Damián Faurlin
Isidro Ros Ríos77′
Elías Pérez Sastre
Gregorio Sierra Pérez39′ 46′
85′ Paulo Vitor Fernandes Pereira
Luis Fernández Teijeiro
63′ Álvaro Montero Fernández
Juan José Collantes Guerrero
63′  90′ Juergen Farid Elitim Sepúlveda
Miguel Alberto García Díaz46′
55′ Mustafá Azman Zeinha
José Antonio Belmonte Pérez77′
85′ Manuel Molina Rodríguez
Hicham Khaloua

Jedenastka Murcia CF miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy w pierwszej połowie, a w drugiej trzy. Piłkarze drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, natomiast w drugiej jedną.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.