Liga hiszpańska - 37. kolejka Segunda B: Granada II - Recreativo 0-2 (0-1)

W pojedynku 37. kolejki hiszpańskiej Segunda B, który rozegrany został 12 maja, drużyna Granady II przegrała z Recreativo 0-2 (0-1).

37. kolejka Hiszpania - Segunda B
2019-05-12 18:00 | Stadion: Ciudad Deportiva del Granada CF | Arbiter: Iván Caparrós
Club Recreativo Granada
RC Recreativo de Huelva
0
2
Tropi 18'
Alberto Quiles 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Zespół Recreativo wygrał aż trzy razy, zremisował tyle samo, a przegrał tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Recreativo w 18. minucie spotkania, gdy Tropi strzelił pierwszego gola.

W 27. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Iaga Díaza z Recreativo, a w 44. minucie Nacha Buila z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Recreativo.

W 54. minucie arbiter wręczył kartkę Tropiemu z zespołu gości. Chwilę później trener Recreativo postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 56. minucie na plac gry wszedł Alberto Quiles, a murawę opuścił Carlos Fernández. Alberto Quiles spełnił oczekiwania trenera strzelając jedną bramkę. Był to jego trzeci gol w tegorocznych rozgrywkach.

W 64. minucie Carlos Garrido zastąpił Javiera Ontiverosa. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Andrésowi Mohedanowi z Granady II. A kibice Granady II nie mogli już doczekać się wprowadzenia Yaela Ballesterosa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Isi Gómez.

W 76. minucie w zespole Granady II doszło do zmiany. Víctor Morillo wszedł za Carlosa Nevę. Od 86. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Granady II oraz dwie drużynie przeciwnej.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Recreativo, zdobywając kolejną bramkę. W doliczonej czwartej minucie meczu trafił Alberto Quiles.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-2.

Marc Martínez Aranda
64′ Carlos Garrido Serrano
Pablo Andrade Plaza da Silva
86′ Héctor Martínez Torres
Iván González López
76′ Carlos Neva Tey
Juan Pedro Pina Martínez76′
89′ Francisco José Serrano Santos
Israel Puerto
44′ Ignacio Buil Ibañez
Jesús Miguel Valentín Rodríguez86′
67′ Andrés García Mohedano
Carlos Carbonell Gil  18′ 54′
76′ Isaac Gómez Sánchez
Diego Jiménez López76′
76′ Yael Ballesteros García
Víctor Barroso Maya
Jesús Cambil Fajardo
Marc Caballé Naranjo
76′ Víctor Manuel Morillo Gómez
Borja Díaz Herrero65′
64′ Javier Ontiveros Robles
Alberto Quiles Piosa56′  90′
Adrián Rivas Sánchez
Cayetano Quintana Hernández

Jedenastka Granady II miała 11 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Sędzia ukarał żółtymi kartkami czterech zawodników Granady II. Przyznał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i trzy w drugiej połowie meczu. Piłkarze gości obejrzeli jedną żółtą kartkę w pierwszej i trzy w drugiej części meczu.