Liga hiszpańska - 37. kolejka Segunda B: FC Barcelona Atlètic - Hércules Alicante 0-2 (0-2)

12 maja odbył się mecz 37. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Barcelony Atletic i Hércules'u. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Hércules'u 2-0.

Adrián Jiménez 19'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 17 razy. Jedenastka Barcelony Atletic wygrała aż dziewięć razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko trzy.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W szóstej minucie kartkę dostał Fran Miranda z drużyny gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Hércules'u w 17. minucie spotkania, gdy Juanjo Nieto zdobył pierwszą bramkę. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Drużyna Barcelony Atletic ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka gości, zdobywając kolejną bramkę. W 19. minucie wynik ustalił Adrián Jiménez.

W 31. minucie arbiter pokazał kartkę Chumiemu Brandarizowi, zawodnikowi Barcelony Atletic. W 44. minucie Jesús Alfaro został zastąpiony przez Pola Roigégo. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trener Hércules'u wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Julego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 24 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Chechu Flores. Po godzinie gry kartkę dostał Diego Benito, piłkarz gości.

Na murawie, jak to często zdarzało się Barcelonie Atletic w tym sezonie, pojawił się Guillem Jaime, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 76. minucie Gabriela Novaesa. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. W tej samej minucie Jandro Orellana został zmieniony przez Javiera Delgada, a za Chumiego Brandariza wszedł na boisko Marcus McGuane, co miało wzmocnić zespół Barcelony Atletic. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Adriána Jiméneza na Naniego. W 90. minucie arbiter pokazał kartkę Monchu z Barcelony Atletic.

Ismael Gómez Falcón
31′ 82′ Juan Brandariz Movilla
Francisco Javier Miranda Mera6′
76′ Alejandro Orellana Gómez
Jesús Alfaro Ligero44′
90′ Ramón Rodríguez Jiménez
Benjamin Martinez Martinez
76′ Gabriel Novaes Fernandes
Carlos Martínez Rodríguez
Carles Pérez Sayol
Juan José Nieto Zarzoso  17′
Lazar Carević
Ferrán Ferri Escuriet
76′ Guillem Jaime Serrano
Rubén Molina Selva77′
Óscar Mingueza García
Julián Cerdá Vicente55′
82′ Marcus McGuane
Pol Roigé Rodríguez44′
Merveille Valthy Streeker Ndockyt
Álvaro Salinas García
76′ Javier Enrique Delgado Saverio
Pedro Torres Valero
Alejandro José Marqués Méndez
Jonathan Mejía Ruiz

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.