Liga hiszpańska - 37. kolejka Segunda B: CF Talavera de la Reina - FC Cartagena 2-2 (1-0)

12 maja w Talaverze de la Reinej odbył się pojedynek 37. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Talavery i Cartageny. Mecz zakończył się remisem 2-2.

Isaac Aketxe 59'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Jedenastka Cartageny wygrała dwa razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 18. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Nandiego z Talavery, a w 30. minucie Vitolo z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Talavery w 42. minucie spotkania, gdy Abel Molinero strzelił pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Talavery.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła wyrównująca bramka w tym spotkaniu. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Eladio Zorrilla. To już dziewiętnaste trafienie tego piłkarza w sezonie.

Niedługo później Isaac Aketxe wywołał eksplozję radości wśród kibiców Cartageny, strzelając kolejnego gola w 59. minucie starcia. Kibice Talavery nie mogli już doczekać się wprowadzenia Óscara Martína. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Laerte Polydoro. Posunięcie trenera było słuszne. Óscara Martína strzelił wyrównującego gola w 61. minucie spotkania.

Zawodnicy Talavery nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. W tej samej minucie Óscar Martín wyrównał wynik meczu.

Chwilę później trener Cartageny postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 62. minucie na plac gry wszedł Fito, a murawę opuścił Antonio López. W 69. minucie Cristian został zastąpiony przez Alberta Ocę. W 71. minucie Julio Gracia został zmieniony przez Rubéna Cruza, a za Sergia Moyitę wszedł na boisko Jesús Carrillo, co miało wzmocnić jedenastkę Cartageny. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Abla Molinerę na Jonksę Vidal.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Cartagena: Moisésowi Garcíi w 78. minucie i Óscarowi Ramírezowi w drugiej minucie doliczonego czasu spotkania. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-2.

Moisés García Rosa78′
18′ Álvaro Hernández De Miguel
Antonio José López Martínez62′
Sergio López Rodríguez
Luís Carlos Machado Mata
Luis Madrigal Caro
Josua Antonio Mejías García
 42′ 90′ Abel Molinero Pons
Sergio Dueñas Ruiz80′
69′ Cristian Fernández Conchuela
Julio Gracia Gallardo71′
60′ Laerte Polydoro do Nascimento
Pedro Orfila Artime
60′  61′ Óscar Martín Hernández
Jesús Manuel Carrillo Martínez80′
69′ Alberto Martínez Oca
Miguel Ángel Cordero Sánchez
90′ Jon Xavier Vidal Alonso
Adolfo Miranda Araújo62′
Ismael García López
Rubén Cruz Gil71′

Przewaga drużyny Cartageny w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespołowi nie udało się wygrać meczu.

Piłkarze Talavery dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.