Liga hiszpańska - 37. kolejka Segunda B: CE Sabadell FC - SD Ejea 1-0 (1-0)

12 maja odbył się pojedynek 37. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami CE Sabadell i Ejea. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem CE Sabadell 1-0.

Óscar Rubio 8'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny Ejea.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedyną bramkę meczu zdobył Óscar Rubio dla drużyny CE Sabadell. Bramka padła w tej samej minucie.

Między dziewiątą a 42. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Ejea i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu CE Sabadell.

Na drugą połowę drużyna CE Sabadell wyszła w zmienionym składzie, za Cobę wszedł Iosu Ozkoidi. A trener Ejea wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Maria Gardego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 13 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Alejandro Roy.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy żółtą kartkę dostał Óscar Rubio, piłkarz CE Sabadell. W 55. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Ramón López, osłabiając zespół Ejea. Pierwszą żółtą kartkę dostał on w 29. minucie. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia wręczył żółtą kartkę Adriemu Cuevasowi z CE Sabadell.

W 71. minucie w drużynie Ejea doszło do zmiany. Óscar Valero wszedł za Julia de Dios. W 75. minucie Felipe Sanchón został zmieniony przez Antonia Domíngueza. W 77. minucie Diego Suárez został zmieniony przez Nacha Lafitę, co miało wzmocnić zespół Ejea. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Pola Ballesterosa na Néstora Querola.

W doliczonym czasie gry za czerwoną kartkę zszedł z boiska Hector Otín osłabiając tym samym drużynę gości. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w doliczonej drugiej minucie meczu, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Ángelowi Martínezowi i Nachowi Laficie. W drugiej połowie nie padły gole.

Eduardo Loscos Ramos
9′ 46′ Carlos David Cobo Guillén
Rubén Garcés Sobrevia
Nicolás Delmonte
Alejandro Adrián Hernández Santiago
Mariano Konyk Goba
Eduardo Mingotes Pelegrín37′
 8′ 48′ Óscar Rubio Fauria
Alejandro Roy Gajón46′
Pedro Luis Capó Payeras
Julio Jesús de Dios Moreno42′ 71′
70′ Adrián Cuevas Algeciras
Mouhamadou Moustapha Gning
90′ Ángel Martínez Cervera
Ramón López Olivan29′ 55′
78′ Pol Ballesteros Ferrer
Luis Sánchez Cedrés
Edgar Hernández Marcé
David Emilio Mainz Navarro
75′ Felipe Sanchón Huerta
Óscar Valero Navarro71′
78′ Néstor Querol Mateu
Mario Garde García46′
75′ Antonio Dominguez
Kevin Lacruz Coscolín
Alejandro Moreno Morales
Jorge Ignacio Lafita Castillo77′ 90′
46′ Iosu Ozkoidi Alba
Hector Otín Lafuente90′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy Ejea otrzymali w meczu cztery żółte kartki oraz dwie czerwone, a ich przeciwnicy cztery żółte.