Liga hiszpańska - 37. kolejka Segunda B: CD Teruel - UE Olot 1-4 (1-2)

12 maja odbył się pojedynek 37. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Teruelu i UE Olot. Starcie zakończyło się zwycięstwem UE Olot 4-1.

Héctor Simón 59'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny UE Olot.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to piłkarze UE Olot otworzyli wynik. W 14. minucie na listę strzelców wpisał się Xumetra.

Zawodnicy Teruelu nie poddali się i także strzelili jednego gola jeszcze w pierwszej połowie. W 22. minucie bramkę wyrównującą zdobyła Gabi.

W 39. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Aitor Aspas osłabiając tym samym drużynę gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy UE Olot w 40. minucie spotkania, gdy Iván Guzmán strzelił z rzutu karnego drugiego gola.

Na murawie, jak to często zdarzało się Teruelowi w tym sezonie, pojawił się Bikoro, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 46. minucie Iñakiego Santiaga. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. Na drugą połowę zespół Teruelu wyszedł w zmienionym składzie, za Txikiego wszedł Gabriel Izquier.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom UE Olot: Lluísowi Asparowi w 47. i Albertowi Blázquezowi w 54. minucie.

Drużyna Teruelu ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, zdobywając kolejną bramkę. W 59. minucie wynik na 1-3 podwyższył Héctor Simón. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

Prawie natychmiast Iván Guzmán wywołał eksplozję radości wśród kibiców UE Olot, strzelając kolejnego gola w 63. minucie meczu. W 64. minucie za Ivána Guzmána wszedł Alfredo.

W 68. minucie Héctor Simón został zmieniony przez Pedro Del Campo, co miało wzmocnić drużynę UE Olot. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Rabe'a Gbiziego na Juana Peñalozę. W 72. minucie żółtymi kartkami zostali ukarani Jorge Ortí z Teruelu i Jordi Masó z zespołu gości. Chwilę później trener UE Olot postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 75. minucie na plac gry wszedł Roger Barnils, a murawę opuścił Jordi Masó.

W 77. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Bikorę z Teruelu, a w 87. minucie José Martíneza z drużyny przeciwnej. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-4.

Albert Blázquez Robles54′
46′ Cristian Urbistondo López
Josep María Chavarría Pérez
39′ Aitor Aspas Juncal
José Antonio Martínez Cervera87′
73′ Rabe Ronald Virgil Gbizie
Jordi Masó Ribas72′ 75′
 22′ Gabriel Jesús Lorente Navarro
Oriol Pujadas Casellas
46′ Iñaki Santiago Castel
Héctor Simón Escudero  59′ 68′
Juan Camilo Becerra Maya
Jordi Xumetra Feliu  14′
Franco Alfredo Gauna Calderón
Iván Guzmán García  40′ (k.), 63′ 64′
72′ Jorge Ortí Gracia
Marc Mas Costa
Juan Manuel Conesa Ibáñez
Xavier Ginard Torres
46′ 77′ Federico Bikoro Akieme Nchama
Carles Mas Bacardit
José Durán Jiménez
Roger Barnils Crusats75′
46′ Gabriel Izquier Artilles
Pedro Del Campo González68′
Cristian Dieste Barrajón
Marc Cosme Folguerà
73′ Juan Sebastián Peñaloza Ragga
Alfredo Gutiérrez Carrillo64′
Diego Peláez Silva

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy cztery żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.