Liga hiszpańska - 37. kolejka Segunda B: CD El Ejido 2012 - UD Almería II 2-0 (1-0)

W meczu 37. kolejki hiszpańskiej Segunda B, który rozegrany został 12 maja, drużyna El Ejido wygrała z Almeríą II 2-0 (1-0).

37. kolejka Hiszpania - Segunda B
2019-05-12 18:00 | Stadion: Estadio de Municipal Santo Domingo | Arbiter: C. Carbonell Hernández
CD El Ejido 2012
UD Almería II
2
0
José Artiles 45'
Tomás Sánchez 58'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny Almeríi II.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między ósmą a 27. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom El Ejido i jedną drużynie przeciwnej.

Javi Robles z Almeríi II w 39. minucie dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę. Wcześniej został on ukarany w ósmej minucie. Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy żółtą kartką został ukarany Igor Engonga, piłkarz gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników El Ejido w 45. minucie spotkania, gdy José Artiles zdobył pierwszą bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny El Ejido.

Zespół Almeríi II ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 58. minucie pokonał bramkarza Tomás Sánchez.

W 59. minucie za Maria Abenzę wszedł Manu Moñino. A trener El Ejido wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Jordana Sebbana. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Velasco. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy sędzia przyznał żółtą kartkę Jordanowi Sebbanowi z El Ejido.

W 73. minucie Álvaro González został zmieniony przez Kim Young-Gyu, a za Jesúsa Rubia wszedł na boisko Gabri Cortés, co miało wzmocnić zespół El Ejido. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Alberta Torila na Sergia Sanchísa. Po chwili trener Almeríi II postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 82. minucie na plac gry wszedł Lin Liangming, a murawę opuścił Javi Moreno. W doliczonej trzeciej minucie pojedynku arbiter pokazał żółtą kartkę Tomásowi Cruzowi, piłkarzowi Almeríi II.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-0.

José Manuel Alonso Domínguez
27′ Sergio Jiménez Sánchez
Daniel Hernández Cabeza
Alejandro Sánchez Antequera
Francisco Callejón Segura
 58′ Tomás Sánchez Mesa
Tomás Cruz Adarve90′
73′ Álvaro González Méndez
Igor Engonga Noval40′
Javier Gutiérrez Salmerón
Javier Moreno Sánchez82′
Sergio Jiménez García
Mario Nicolás Abenza59′
81′ Jesús Rubio Martín
Sergio Pérez Jaén
22′ 59′ Fernando Velasco Salazar
José Javier Robles Belmonte8′ 39′
 45′ José Manuel Artiles Romero
Alberto Toril Domingo76′
Daniel Hernández Sevilla
Albert Batalla Porta
Gonzalo Ferri Guardalópez
Damián Rafael Jiménez Ortega
81′ Juan Gabriel Cortés Fernández
Antonio Manuel Moñino Pedreño59′
Alfonso Jesús Fernández Martín
Daniel Albiar Serrano
59′ 67′ Jordan Sebban
Youness Lachab Didi
73′ Young-Gyu Kim
Liangming Lin82′
Yannis Ouhammou
Sergio Sanchís Hernández76′

Zawodnicy gości obejrzeli w meczu trzy żółte kartki i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy trzy żółte.