Liga hiszpańska - 37. kolejka Segunda B: CD Ebro - UE Cornellà 0-2 (0-0)

W meczu 37. kolejki hiszpańskiej Segunda B, który rozegrany został 12 maja, zespół Ebro przegrał z UE Cornellà 0-2 (0-0).

Carlos Esteve 54'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Drużyna UE Cornellà wygrała aż trzy razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 48. minucie kartkę dostał Carlos Esteve, piłkarz UE Cornellà. Chwilę później trener Ebro postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 50. minucie na plac gry wszedł Raúl González, a murawę opuścił Sergio Cortés.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników UE Cornellà w 52. minucie spotkania, gdy Abdoulaye Fall strzelił pierwszego gola.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół UE Cornellà, zdobywając kolejną bramkę. W 54. minucie na listę strzelców wpisał się Carlos Esteve. To już szóste trafienie tego piłkarza w sezonie.

W 63. minucie Marc Nierga został zmieniony przez Fode'a. W tej samej minucie w jedenastce Ebro doszło do zmiany. Víctor García wszedł za Teo Tirado. A trener UE Cornellà wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko José Gaspara. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie cztery strzelone gole. Murawę musiał opuścić Carlos Esteve.

W 78. minucie arbiter pokazał kartkę Abdoulaye Fallowi z UE Cornellà. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-2.

Josep Caballé Martín
50′ Sergio Cortés Zamorano
Héctor Camps Barberá
Daniel Martínez Rojo
Abdoulaye Fall  52′ 78′
Jan Gerrit Stoeten Pérez
Leonardo Del Cristo Ramírez Rodríguez
63′ Teodoro José Tirado García
Abdelilah Damar
Alexandro Daniel Toscano Llordal
Carlos Esteve Rodríguez  54′ 48′ 73′
63′ Marc Nierga Martí
Eloy Gila Marín88′
Aarón Abad Aliagas
Sergio Pérez Leyva
Kever Embeya Bisanga
Xiker Ozerinjauregi Mendikoetxea79′
63′ Bangaly Diakhaby Danfakha
Cristian Lobato Villegas
63′ Víctor García Marín
José Manuel López Gaspar73′
50′ Raúl González Robles
Alberto Mateus Contreiras Gonçalves88′

Carlos Gilbert Herrera

Jaume Pascual Albons

Sędzia nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom UE Cornellà przyznał dwie żółte.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.