Liga hiszpańska - 37. kolejka Segunda B: CD Badajoz - Sevilla Atlético 2-0 (2-0)

W spotkaniu 37. kolejki hiszpańskiej Segunda B, które rozegrane zostało 12 maja, zespół Badajozu zwyciężył z Sevillą Atlético 2-0 (2-0).

37. kolejka Hiszpania - Segunda B
2019-05-12 18:00 | Stadion: Estadio Municipal Nuevo Vivero | Arbiter: Jerónimo Montes
CD Badajoz
Sevilla Atlético
2
0
Francis Ferrón 26'
Higón 45'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 pojedynków drużyna Badajozu wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo sześć razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Badajozu w 26. minucie spotkania, gdy Francis Ferrón zdobył z karnego pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Badajozu, strzelając kolejnego gola. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Higón. To już szóste trafienie tego piłkarza w sezonie.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

Jedyną kartkę w meczu obejrzał Julio Cidoncha z Badajozu. Była to 53. minuta spotkania. W 66. minucie Javi Vázquez został zastąpiony przez Felipe Chacarteguiego.

W tej samej minucie w jedenastce Sevilli Atlético doszło do zmiany. Curro Sánchez wszedł za Juana Berrocala. Chwilę później trener Badajozu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 69. minucie na plac gry wszedł José Ángel, a murawę opuścił Francis Ferrón. W 80. minucie David Martín został zmieniony przez Juanja Garcíę, a za Higóna wszedł na boisko Eneko Zabaleta, co miało wzmocnić zespół Badajozu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Chrisa Ramosa na Cristóbala Morena.

Javier Vázquez López66′
53′ Julio Cidoncha Fernández
José Carlos Caballero Vargas
 45′ 85′ José Marco Higón
Francisco Jesús Crespo García
Damián Ezequiel Petcoff Kailer
Traoré Djakaridja
Éder Díez Sánchez
Juan Pedro Jiménez Melero
 26′ (k.) 69′ Francisco Jesús Ferrón Ruiz
José Mena Rodríguez
80′ David Martín García
Christopher Ramos de la Flor85′
Paweł Florek
Javier Díaz Sánchez
80′ Juan José García Martínez
Miguel Candela Bravo
Prosper Mendy
Valentino Fattore Scotta
Cristian Pérez Acebes
Felipe Rodríguez Chacartegui66′
85′ Eneko Zabaleta Pérez
Cristóbal Moreno Peñarroya85′
Adama Fofana
Francisco José Sánchez Rodríguez66′
69′ José Ángel González Mariezcurrena
Miguel Martín Fernández

Arbiter nie ukarał zawodników Sevilli Atlético żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy pokazał jedną żółtą.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.