Liga hiszpańska - 36. kolejka Segunda Division: UD Las Palmas - CD Lugo 4-1 (3-0)

28 kwietnia na Estadio de Gran Canaria w Lasu Palmas de Granie Canarii odbyło się spotkanie 36. kolejki hiszpańskiej Segunda Division pomiędzy drużynami Las Palmas i Lugo. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Las Palmas 4-1. Na stadionie zasiadło 8 982 widzów.

36. kolejka Hiszpania - Segunda División
2019-04-28 18:00 | Stadion: Estadio de Gran Canaria | Widzów: 8982 | Arbiter: Abraham Dominguez Cervantes
Juan Muñiz 90'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na siedem starć zespół Las Palmas wygrał jeden raz, ale więcej przegrywał, bo aż cztery razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze Las Palmas nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 10. minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania bramkę zdobył Rubén Castro. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzynaste trafienie w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Cristian Cedrés.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Las Palmas w 31. minucie spotkania, gdy De La Bella zdobył drugą bramkę.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Gola na 3-0 strzelił ponownie w 37. minucie Rubén Castro. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Danny Blum.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Sergio Gil z Lugo. Była to 44. minuta meczu.

Drugą połowę zespół Lugo rozpoczął w zmienionym składzie, za Sergia Gila wszedł Fernando Seoane. Trener Lugo postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Juan Muñiz, a murawę opuścił Gerard Valentín. Juan Muñiz nie zawiódł oczekiwań i pokonał bramkarza przeciwników strzelając jedną bramkę. Był to jego pierwszy gol w tegorocznych rozgrywkach.

A trener Las Palmas wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Fidela. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Cristian Cedrés. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić czwartego gola. W 58. minucie kartkę dostał Sergio Araújo, zawodnik gospodarzy. W 64. minucie Dani Escriche zastąpił Manu Barreira.

Trzeba było trochę poczekać, aby Maikel Mesa wywołał eksplozję radości wśród kibiców Las Palmas, zdobywając kolejną bramkę w 79. minucie starcia. W 83. minucie sędzia pokazał kartkę Cristianowi z jedenastki gości.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W doliczonej pierwszej minucie spotkania na listę strzelców wpisał się Juan Muñiz.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 4-1.

José Antonio Malagón Rubio
 31′ Alberto de la Bella Madureño
José Carlos Ramírez Suárez
Álvaro Lemos Collazo
Luis Ruiz Sayago
69′ Danny Blum
Gerard Valentín Sancho46′
Iñigo Ruiz de Galarreta Etxeberria
Giorgi Aburjania
David Timor Copoví
Sergio Gil Latorre44′ 46′
58′ 75′ Sergio Ezequiel Araújo
José Carlos Lazo Romero
 10′, 37′ Rubén Castro Martín
Daniel Escriche Romero64′
55′ Cristian Josué Artiles Cedrés
Juan Muñiz Gallego46′  90′
55′ Fidel Chaves de la Torre
Alejandro Rey Lugilde
75′  79′ Maikel Mesa Piñero
Fernando Seoane Antelo46′
69′ Gabriel Martín Peñalba
Manuel Barreiro Bustelo64′
Rafael Mir Vicente
Antonio Martínez López

Arbiter wręczył jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Lugo przyznał dwie.