Liga hiszpańska - 36. kolejka Segunda Division: Real Sporting de Gijón - Elche CF 1-1 (1-0)

W meczu 36. kolejki hiszpańskiej Segunda Division, który rozegrany został 28 kwietnia, drużyna Sportinga Gijón zremisowała z Elche 1-1 (1-0). Mecz na Estadio Municipal El Molinón obejrzało 19 850 widzów.

36. kolejka Hiszpania - Segunda División
2019-04-28 16:00 | Stadion: Estadio Municipal El Molinón | Widzów: 19850 | Arbiter: Jorge Figueroa Vázquez
Real Sporting de Gijón
Elche CF
1
1
J. Babin 28'
Nino 75'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 21 pojedynków zespół Elche wygrał 10 razy i zanotował trzy porażki oraz osiem remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 11. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Daniego Calvę z Elche, a w 21. minucie Jeana-Sylvaina Babina z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Sportinga Gijón w 28. minucie spotkania, gdy Jean-Sylvain Babin strzelił pierwszego gola. W 35. minucie za Daniego Calvo wszedł Neyder Lozano.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Sportinga Gijón.

Trener Elche postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 60. minucie na plac gry wszedł Borja Giner, a murawę opuścił Josán Fernández. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Sportinga Gijón doszło do zmiany. Cristian Salvador wszedł za Álex Alegríę.

W 72. minucie arbiter pokazał kartkę Neyderowi Lozanowi, piłkarzowi gości. Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku w jedenastce Sportinga Gijón doszło do zmiany. Ivi López wszedł za Carlosa Carmonę.

Drużyna gości nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 75. minucie Nino wyrównał wynik meczu. Sytuację bramkową stworzył Alexander González.

W 77. minucie sędzia pokazał kartkę Manuelowi Sánchezowi z jedenastki gości. Kibice Sportinga Gijón nie mogli już doczekać się wprowadzenia Nicka Blackmana. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Isaac Cofie. Na 10 minut przed zakończeniem starcia w jedenastce Elche doszło do zmiany. Xavi Torres wszedł za Ivána Sáncheza.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry arbiter ukarał kartką Javiego Floresa, zawodnika Elche. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

Edgar Badía Guardiola
 28′ 21′ Jean-Sylvain Claude Babin
Alexander David González Sibulo
75′ Carlos Carmona Bonet
José Antonio Fernández Pomares60′
79′ Isaac Cofie
Javier Flores Santacruz90′
Ignacio Méndez Navia Fernández
Iván Sánchez Aguayo80′
Uroš Đurđević
Manuel Sánchez López77′
69′ Alexander Alegría Moreno
Neyder Yessy Lozano Rentería35′ 72′
75′ Ivan Lopez
Borja Martínez Giner60′
Pablo Pérez Rodríguez
Xavier Torres Buigues80′
69′ Cristian Salvador González
Gonzalo Villar del Fraile
79′ Nick Blackman
Carlos Castro García

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Piłkarze Sportinga Gijón dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy cztery.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.