Liga hiszpańska - 36. kolejka Segunda Division: Extremadura UD - CD Tenerife 1-0 (1-0)

W pojedynku 36. kolejki hiszpańskiej Segunda Division, który rozegrany został 27 kwietnia, drużyna Extremadury wygrała z CD Tenerife 1-0 (1-0). Mecz na Estadio Francisco de la Hera w Almendralejo obejrzało 11 546 widzów.

36. kolejka Hiszpania - Segunda División
2019-04-27 20:30 | Stadion: Estadio Francisco de la Hera | Widzów: 11546 | Arbiter: V. Pizarro Gómez
Extremadura UD
CD Tenerife
1
0
Kike Márquez 25'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się remisem.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Między 12. a 24. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gości.

Jedyną bramkę meczu dla Extremadury zdobył Kike Márquez w 25. minucie. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Extremadura: Áleksowi Díezowi w 31. i Robertowi Olabemu w 33. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Extremadury.

W 61. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Jorge Sáenz z drużyny CD Tenerife i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 24. minucie. Trener CD Tenerife postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 71. minucie na plac gry wszedł Paco Montañés, a murawę opuścił José Naranjo.

A trener Extremadury wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Willy'ego Ledesmę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 22 razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Kike Márquez. W 76. minucie za Alberta Pereę wszedł Nando García. W 84. minucie Iker Undabarrena został zmieniony przez Borję Lassę, co miało wzmocnić zespół CD Tenerife. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ortuña na Fausta Tienzę.

Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie obejrzał Nando García z drużyny gospodarzy. Była to 87. minuta meczu. W drugiej połowie nie padły bramki.

Mauro Javier Dos Santos
31′ Alejandro Díez Salomón
Filip Malbaszić
33′ Roberto Olabe del Arco
Luis Milla Manzanares
Jorge Giovani Zarfino Calandria
Uroš Račić12′
 25′ 71′ Enrique Márquez Climent
Iker Undabarrena Martínez24′ 84′
90′ Alfredo Ortuño Martínez
Alexander Mesa Travieso
76′ Alberto Perea Correoso
Raúl Miguel Cámara
76′ 87′ Fernando García Puchades
Carlos Ruiz Arenaga
Jose Antonio Reyes
Francisco Borja Lasso84′
90′ Fausto Antonio Tienza Nuñez
Francisco Montañés Claverías71′
71′ Luis Alfonso Ledesma Galán
Tyronne Gustavo Del Pino Ramos

Zespół CD Tenerife miał dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter wręczył trzy żółte kartki i jedną czerwoną zawodnikom gości, a piłkarzom Extremadury pokazał trzy żółte.

Drużyna Extremadury w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników.