Liga hiszpańska - 36. kolejka Segunda División: Deportivo La Coruna - Ponferradina 2-1 (0-0)

W pojedynku 36. kolejki hiszpańskiej Segunda División, który rozegrany został 27 czerwca, drużyna Deportivo La Coruna wygrała z Ponferradiną 2-1 (0-0). Starcie odbyło się na Estadio Abanca-Riazor w A Coruñie.

36. kolejka Hiszpania - Segunda División
2020-06-27 17:00 | Stadion: Estadio Abanca-Riazor | Arbiter: Juan Luis Pulido Santana
Kaxe 59'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na siedem pojedynków jedenastka Ponferradiny wygrała trzy razy i tyle samo razy przegrywała. Jeden mecz zakończył się remisem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Deportivo La Coruna: Davidowi Simónowi w 38. minucie i Uche Agbie w drugiej minucie doliczonego czasu.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 58. minucie arbiter przyznał kartkę Javiemu Monterowi z zespołu gospodarzy.

Dopiero w drugiej połowie Kaxe wywołał eksplozję radości wśród kibiców Ponferradiny, zdobywając bramkę w 59. minucie meczu. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem w drużynie Deportivo La Coruna doszło do zmiany. Emre Çolak wszedł za Luisa Ruiza.

W tej samej minucie trener Deportivo La Coruna postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Christian Santos, a murawę opuścił Vicente Gómez. W 61. minucie David Simón zastąpił Hugona Valleja. W 65. minucie sędzia ukarał kartką Ivána Rodrígueza, zawodnika Ponferradiny.

Kibice Ponferradiny nie mogli już doczekać się wprowadzenia Yuriego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie aż 17 strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Kaxe. Między 71. a 80. minutą, boisko opuścili zawodnicy Ponferradiny: Pablo Valcarce, Pablo Larrea, Nacho Gil, Ivi López, na ich miejsce weszli: Omar Ramos, Saúl Crespo, Javi Navarro, Francesc Fullana. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Claudia Beauvue, Uche Agby zajęli: Sabin Merino, Borja Valle.

W drugiej minucie doliczonego czasu spotkania do własnej bramki trafił zawodnik Ponferradiny Pablo Trigueros.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. Trzy minuty później na listę strzelców wpisał się Emre Çolak.

W doliczonej szóstej minucie starcia arbiter pokazał kartkę Emre Çolakowi z Deportivo La Coruna. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-1.

René Román Hinojo
58′ Francisco Javier Montero Rubio
Iván Rodríguez del Pozo65′
38′ 61′ David Simón Rodríguez Santana
Pablo Trigueros Estrada 90′ (samob.)
61′ Luis Ruiz Sayago
Luis Valcarce Vidal
Mujaid Sadick Aliu
Ignacio Gil de Pareja Vicent79′
Ager Aketxe Barrutia
Pablo Guido Larrea Gambara72′
45′ 80′ Uche Henry Agbo
Ivan Lopez79′
Alejandro Bergantiños García
Francisco Jesús López de la Manzanara Delgado
61′ José Vicente Gómez Umpiérrez
Óscar Sielva Moreno
72′ Claudio Beauvue
Franco Matías Russo Panos
61′  90′ 90′ Emre Çolak
Maximiliano Agustín Villa Pereira
Yago Gandoy Martínez
Saúl Crespo Prieto72′
80′ Borja Valle Balonga
Francesc Fullana Ginard79′
Mamadou Koné
Javier Navarro Rodríguez79′
72′ Sabin Merino Zuloaga
Julián Omar Ramos Suárez71′
61′ Christian Robert Santos Kwasniewski
Asier Benito Sasiain
61′ Hugo Claudio Vallejo Avilés
Yuri de Souza Fonseca67′

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu cztery żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.