Liga hiszpańska - 36. kolejka Segunda Division: CF Rayo Majadahonda - Cádiz CF 1-1 (0-1)

W meczu 36. kolejki hiszpańskiej Segunda Division, który rozegrany został 28 kwietnia, jedenastka Rayo Majadahonda zremisowała z Cádizem 1-1 (0-1). Mecz na Miniestadio Cerro del Espino obejrzało 3 440 widzów.

36. kolejka Hiszpania - Segunda División
2019-04-28 12:00 | Stadion: Miniestadio Cerro del Espino | Widzów: 3440 | Arbiter: D. Ocón Arráiz
CF Rayo Majadahonda
Cádiz CF
1
1
Manu 67'
V. Rennella 9'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny Cádizu.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W dziewiątej minucie Vincenzo Rennella dał prowadzenie swojemu zespołowi. W zdobyciu bramki pomógł Darwin Machís.

Między 26. a 39. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Rayo Majadahonda oraz dwie drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Cádizu.

Kibice Cádizu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Áleksa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie sześć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Vincenzo Rennella. W 64. minucie za Benita Ramíreza wszedł Manu.

W 65. minucie kartkę obejrzał Ager Aketxe z Cádizu.

Wysiłki podejmowane przez zespół Rayo Majadahonda w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy wynik ustalił Manu. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Aitor Ruibal.

W 71. minucie boisko opuścili piłkarze Cádizu: Edu Ramos, Dejan Lekić, a na ich miejsce weszli José Mari, Ager Aketxe. W 81. minucie sędzia ukarał kartką Isaaca Carceléna, zawodnika Rayo Majadahonda. Na murawie, jak to często zdarzało się Rayo Majadahonda w tym sezonie, pojawił się David Andújar, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 84. minucie Verdésa.

W doliczonej trzeciej minucie starcia w jedenastce Rayo Majadahonda doszło do zmiany. Enzo Zidane wszedł za Héctora Hernándeza. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Alberto Cifuentes Martínez
81′ Isaac Carcelén Valencia
Roberto Antonio Correa Silva
Ernesto Galán Iñigo
Ivan Kecojević
David Morillas Jiménez
José Joaquín Matos García
36′ 84′ Héctor Verdés Ortega
Sergio Sanchez
Federico Nicolás Varela
Jairo Izquierdo González
26′ Luis Eduardo Delgado Pacheco
Ager Aketxe Barrutia65′ 71′
José Antonio García Rabasco
Jon Ander Garrido Moracia
64′ Benito Ramírez del Toro
José María Martín-Bejarano Serrano31′ 71′
Aitor Ruibal García
Vincenzo Renato Rennella  9′ 39′ 58′
90′ Héctor Hernández Marrero
Darwin Daniel Machís Marcano
Ander Cantero Armendáriz
David Gil Mohedano
84′ David Andújar Jiménez
Luis Alfonso Espino García
Francisco Miguel Varela Martín
Alejandro Fernández Iglesias58′
Hermes Aristóteles Romero Espinoza
Eduardo Ramos Gómez71′
90′ Enzo Alan Zidane Fernández
Mario Barco Vilar
64′  67′ Manu del Moral
Đorđe Jovanović
Jesús Rodríguez Ortuño
Dejan Lekić71′

Przewaga zespołu Rayo Majadahonda w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Arbiter przyznał dwie żółte kartki piłkarzom Rayo Majadahonda w pierwszej połowie, natomiast w drugiej jedną. Zawodnicy drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, a w drugiej jedną.