Liga hiszpańska - 36. kolejka Segunda B: Salamanca - UD San Sebastián 1-1 (0-0)

4 maja odbyło się spotkanie 36. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Salamanki i UD San Sebastián. Starcie zakończyło się remisem 1-1.

Fran Carnicer 64'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu Salamanki.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 35. minucie sędzia pokazał kartkę Admoniowi z Salamanki.

W 63. minucie Mario Sanjurjo został zmieniony przez Frana Carnicera.

Wysiłki podejmowane przez zespół UD San Sebastián w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 64. minucie na listę strzelców wpisał się Fran Carnicer.

W 69. minucie w drużynie UD San Sebastián doszło do zmiany. Carlos Portero wszedł za Ivána Péreza. Chwilę później trener Salamanki postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 71. minucie na plac gry wszedł Diego Hernández, a murawę opuścił Jorge Hernández. Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku w jedenastce Salamanki doszło do zmiany. Adrián Llano wszedł za Javiego Ribellesa.

A trener UD San Sebastián wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Ale'a Galindę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić Francisco Tena.

Mimo że drużyna Salamanki nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 109 ataków oddała tylko dziewięć celnych strzałów, to w końcu zdobyła długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W 87. minucie Adrián Llano wyrównał wynik meczu.

W 88. minucie w drużynie Salamanki doszło do zmiany. Unai Hernández wszedł za Ivána Garrida. W 89. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Frana Carnicera z UD San Sebastián, a w 90. minucie Diego Hernándeza z drużyny przeciwnej. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Xabier Iruretagoiena Aranzamendi
35′ Admonio Vicente Gomes
Rubén Valverde Paredes
75′ Javier Ribelles Alfonso
Pablo Martínez Andrés
Carlos De la Nava García
Mario Sanjurjo Hernández63′
88′ Iván Garrido Ciaurriz
Francisco Tena81′
Jesús Hernández de la Torre
Sergio Castel Martínez
71′ Jorge Hernández Diéguez
Alejandro Galindo Valencia81′
88′ Unai Hernández Lestón
Juan Daniel Satoca Solís
75′  87′ Adrián Llano Méndez
Carlos Portero Díaz69′
71′ 90′ Diego Hernández Luengo
Álvaro Prada Pontones

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Sędzia wręczył dwie żółte kartki piłkarzom Salamanki, a zawodnikom gości przyznał jedną.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.