Liga hiszpańska - 36. kolejka Segunda B: Real Unión Club de Irún - CD Vitoria 2-0 (0-0)

4 maja w Irún odbyło się starcie 36. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Realu Union i Vitorii. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Realu Union 2-0.

Javi Martínez 73'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół Realu Union wygrał dwa razy, a przegrał tylko raz.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 26. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Yoela Solę z Realu Union, a w 40. minucie Alaina Ribeiro z drużyny przeciwnej.

W 54. minucie arbiter ukarał kartką Quique Pinę, piłkarza gości. Chwilę później trener Vitorii postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 55. minucie na plac gry wszedł Iruretagoiena, a murawę opuścił Ángel López.

A trener Realu Union wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Javiego Martíneza. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Mikel Orbegozo. Posunięcie trenera było słuszne. Javiego Martíneza strzelił drugiego gola w 73. minucie spotkania. W 63. minucie Alain Ribeiro zastąpił Miguela Atienzę.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Realu Union w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy bramkę zdobył Jon Ceberio.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Realu Union w 73. minucie spotkania, gdy Javi Martínez zdobył drugą bramkę. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

W 75. minucie Koldo Obieta został zmieniony przez Xesca Regisa, co miało wzmocnić jedenastkę Vitorii. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Julena Etxabegurena na Jorge Galána w 78. minucie oraz Eneka Eizmendiego na Áleksa Letamendię w tej samej minucie. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Vitoria: Miguelowi Atienzie w 86. i Txaberowi Ajuriagoikoa w 90. minucie. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-0.

José Hernández Martínez
78′ Julen Etxabeguren Leanizbarrutia
Juan Carlos Lázaro Cervera
Javier Garrido
Ángel López Pérez55′
Beñat Garro Olkotz
Enrique Pina Caballero54′
 71′ Jon Ceberio Mutuberria
Txaber Ajuriagoikoa García90′
Alain Eizmendi Blanco
Jaime Ismael Dios Aramendia
88′ Eneko Eizmendi Blanco
Luis Lara Roa
26′ Yoel Sola Cariñanos
Alain Ribeiro De Aguiar40′ 63′
61′ Mikel Orbegozo Orbegozo
Koldo Obieta Alberdi75′
Patrick Gilmar Sequeira Mejías
Markel Areitio Cedrún
Joseba Agirregomezkorta Beitia
Roger Escoruela Miralles
88′ Álex Letamendia Lorente
Miguel Ángel Atienza Villa63′ 86′
78′ Jorge Galán Anaut
Urko Iruretagoiena Lertxundi55′
61′  73′ Javier Martínez Tabernero
Francesc Regis Crespí75′

Sergio Ríos Coto

Drużyna Vitorii miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Arbiter wręczył jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Vitorii przyznał cztery.