Liga hiszpańska - 36. kolejka Segunda B: Real Madryt Castilla - Coruxo FC 3-0 (1-0)

4 maja w Madrycie odbył się mecz 36. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami RM Castilla i Coruxo. Pojedynek zakończył się zwycięstwem RM Castilla 3-0.

36. kolejka Hiszpania - Segunda B
2019-05-04 20:00 | Stadion: Estadio Alfredo Di Stéfano | Arbiter: Manuel Orellana
Real Madryt Castilla
Coruxo FC
3
0
Javier Sánchez 35'
Cristo González 58',88'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Drużyna RM Castilla wygrała aż pięć razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników RM Castilla w 35. minucie spotkania, gdy Javier Sánchez strzelił z rzutu karnego pierwszego gola.

W 36. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Borję Yebrę z Coruxo, a w 41. minucie Manu Hernandę z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki RM Castilla.

Trzeba było trochę poczekać, aby Cristo González wywołał eksplozję radości wśród kibiców RM Castilla, zdobywając kolejną bramkę w 58. minucie spotkania. To już siedemnaste trafienie tego piłkarza w sezonie.

Trener Coruxo wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Diego Silvę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 16 razy i ma na koncie sześć strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Juan Barros. W 60. minucie kartkę obejrzał Javier Sánchez z RM Castilla. W 61. minucie za Manu Hernandę wszedł Adrián De la Fuente.

W 67. minucie Borja Yebra został zmieniony przez Lucasa Fernándeza, a za Santiego Samanesa wszedł na boisko Thaylor Lubanzadio, co miało wzmocnić jedenastkę Coruxo. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Martína Calderóna na Jaume Graua. Niedługo później trener RM Castilla postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 82. minucie na plac gry wszedł Jaime Seoane, a murawę opuścił Dani Gómez.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. Na dwie minuty przed zakończeniem meczu Cristo González po raz drugi pokonał bramkarza zmieniając wynik na 3-0.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-0.

Sergio Rodríguez Cidoncha
41′ 61′ José Manuel Hernando Riol
José María Barril Aguado
 35′ (k.) 60′ Javier Sánchez de Felipe
Antón de Vicente Adrio
Oulam Ayoub Abou
Roberto Doncel García
75′ Martín Manuel Calderón Gómez
Manuel Justo Román
Álvaro Fidalgo Fernández
Santiago Samanes Bonito78′
Jorge de Frutos Sebastián
Jacobo Trigo Pérez
 58′, 88′ Cristo Ramón González Pérez
Borja Yebra González36′ 67′
82′ Daniel Gómez Alcón
Juan Pablo Barros Campos59′
José Javier Belman Calvo
Iker Riobó Gómez
61′ Adrián de la Fuente Barquilla
Guillermo Manuel De Francisco Franco
Gorka Zabarte Moreno
Lucas Fernández Puime67′
Alberto Fernández García
Ignacio Lorenzo Hinarejos
75′ Jaume Grau Ciscar
Óscar Martínez López
82′ Jaime Seoane Valenciano
Brian Thaylor Lubanzadio Aldama78′
Augusto César Verissimo Galván
Diego Silva Carrera59′

Zespół RM Castilla zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.