Liga hiszpańska - 36. kolejka Segunda B: Hércules Alicante - UB Conquense 1-0 (0-0)

W pojedynku 36. kolejki hiszpańskiej Segunda B, który rozegrany został 4 maja, drużyna Hércules'u wygrała z Conquense 1-0 (0-0).

Benja 74'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się remisem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Cristianowi Márquezowi z Conquense. Była to 40. minuta meczu.

W 53. minucie kartkę obejrzał Jaime Alvarado z jedenastki gospodarzy. W 62. minucie Iván Rubio został zastąpiony przez Davida Rodrígueza.

Chwilę później trener Conquense postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 63. minucie na plac gry wszedł Jordan Domínguez, a murawę opuścił Macauley Chrisantus. W 67. minucie w zespole Hércules'u doszło do zmiany. Juli wszedł za Chechu Floresa.

Bramkarz Conquense wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w starciu sześć razy, ale nie zachował czystego konta. W 74. minucie Benja dał prowadzenie swojej jedenastce.

W 77. minucie Jaime Alvarado został zmieniony przez Pedro Torresa, co miało wzmocnić zespół Hércules'u. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Daniela Géricę na Cristiana Novoa. A kibice Hércules'u nie mogli już doczekać się wprowadzenia Pola Roigégo. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić Carlos Martínez. W samej końcówce pojedynku kartkę dostał Paco Candela, piłkarz gospodarzy.

Raúl Marqueta Ribagorda
89′ Francisco Antonio Candela Pascual
Pablo Coscolín González
53′ 77′ Jaime Alberto Alvarado Hoyos
Jorge Fernández Lucas
67′ Francisco Javier Flores Gómez
Daniel Gérica Visa83′
Jesús Alfaro Ligero
Oriol Rey Erenas
 74′ Benjamin Martinez Martinez
Ivan Rubio Caudin62′
84′ Carlos Martínez Rodríguez
Jordan Domínguez Rajó63′
67′ Julián Cerdá Vicente
Alberto Lozano Lominchar
84′ Pol Roigé Rodríguez
David Rodríguez Poblador62′
77′ Pedro Torres Valero
Cristian Novoa Sandín83′
Jonathan Mejía Ruiz
Francisco José Pérez Hernández

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia przyznał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Conquense pokazał jedną.