Liga hiszpańska - 36. kolejka Segunda B: Cultural y Deportiva - RCD Fabril 4-0 (0-0)

W spotkaniu 36. kolejki hiszpańskiej Segunda B, które rozegrane zostało 4 maja, zespół Culturalu y Deportiva wysoko wygrał z RCD Fabril 4-0 (0-0).

36. kolejka Hiszpania - Segunda B
2019-05-04 19:00 | Stadion: Estadio Municipal Reino de León | Arbiter: Ekaitz García
Yeray González 82'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna Culturalu y Deportiva wygrała dwa razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Od pierwszych minut drużyna Culturalu y Deportiva zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu RCD Fabril była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Iván González z Culturalu y Deportiva. Była to 22. minuta meczu.

W 51. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Saúla z Culturalu y Deportiva, a w 54. minucie Jonhatana Montila z drużyny przeciwnej. Trener Culturalu y Deportiva wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Hugona Rodrígueza. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie siedem zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Saúl. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić dającego prowadzenie gola.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Culturalu y Deportiva w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 59. minucie bramkę zdobył Liberto Beltrán.

W 62. minucie Raúl González zastąpił Gaizkę Martíneza. Chwilę później trener RCD Fabril postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 66. minucie na plac gry wszedł Uxío da Pena, a murawę opuścił Javi Cobo.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Culturalu y Deportiva, zdobywając kolejną bramkę. W 68. minucie na listę strzelców wpisał się Dioni.

W 69. minucie Sergio Marcos został zmieniony przez Yeraya Gonzáleza, co miało wzmocnić jedenastkę Culturalu y Deportiva. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Yaga Gandoya na Sébastiena Salles'a.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Culturalu y Deportiva w 79. minucie spotkania, gdy Pablo Vázquez strzelił trzeciego gola.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Culturalu y Deportiva w 82. minucie spotkania, gdy Yeray González zdobył z karnego czwartą bramkę. Na sześć minut przed zakończeniem pojedynku w zespole Culturalu y Deportiva doszło do zmiany. Antonio Martínez wszedł za Liberta Beltrána.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 4-0.

Pedro López Galisteo
22′ Iván Garrido González
Víctor García Raja
51′ 56′ Saúl González Real
Emilio Lucas Viña
Javier Jiménez Moreno
Steve Aldo One
 79′ Pablo Vázquez Pérez
Mujaid Sadick Aliu
 59′ 84′ Liberto Luis Beltrán Martínez
Jorge Valín Sánchez
Jesús José Bernal Villarig
Javier Cobo Peña66′
69′ Sergio Marcos González
Ignacio de Loyola Abeledo Rute
Eneko Capilla González
Yago Gandoy Martínez74′
José Luis García Pérez
Raúl González Valls62′
 68′ Dionisio Emmanuel Villalba Rojano
Jonathan Montiel Caballero54′
Jorge Palatsí Gallego
Álex Cobo Padillo
Víctor Díaz Suárez
Juan Miguel Carrión Gallardo
69′  82′ (k.) Yeray González Luis
Víctor Manuel Eimil García
84′ Antonio Martínez Felipe
Gaizka Martínez Navarro62′
Jorge Ortiz Mendoza
Juan Jesús Argüez Ruiz
56′ Hugo Rodríguez Romero
Sébastien Antoine Luc Salles Lamonge74′
Aridane Jesús Santana Cabrera
Uxío da Pena Gutiérrez66′

Jedenastka Culturalu y Deportiva zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 11 celnych strzałów. Wyjątkowa nieporadność napastników RCD Fabril była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

Piłkarze Culturalu y Deportiva obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.