Liga hiszpańska - 36. kolejka Segunda B: CD Mirandés - Real Sociedad de Fútbol II 2-1 (1-0)

4 maja w Mirandzie de Ebro odbyło się spotkanie 36. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Mirandésu i Realu Sociedad II. Starcie zakończyło się zwycięstwem Mirandésu 2-1.

36. kolejka Hiszpania - Segunda B
2019-05-04 18:00 | Stadion: Estadio Municipal de Anduva | Arbiter: Daniel Baiges
R. Le Normand 51'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Drużyna Mirandésu wygrała aż cztery razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Mirandésu w 10. minucie spotkania, gdy Yanis Rahmani zdobył pierwszą bramkę. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 15. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Roberta Lópeza z Realu Sociedad II, a w 19. minucie Carlosa Martíneza z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Mirandésu.

Trener Mirandésu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Galder Cerrajería, a murawę opuścił Bravo.

Piłkarze Realu Sociedad II nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 51. minucie gola wyrównującego strzelił Robin Le Normand.

Zawodnicy gospodarzy szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 55. minucie wynik ustalił Hugo Rama. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Na murawie, jak to często zdarzało się Realowi Sociedad II w tym sezonie, pojawił się Alex Sola, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 65. minucie Zourdine'a Thiora. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. W 67. minucie Ander El Haddadi został zmieniony przez Naïsa Djouahrę. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Mirandés: Hugonowi Ramie w 69. i Álvarowi Reyowi w 86. minucie.

W 75. minucie Roberto López został zmieniony przez Fabiána Dávilę, co miało wzmocnić drużynę Realu Sociedad II. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Yanisa Rahmaniego na Jona Irazábala oraz Carlosa Martíneza na Rodriga Sanza. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-1.

Adrián Lapeña Ruiz
19′ 80′ Carlos Julio Martínez Rivas
Robin Le Normand  51′
Odei Onaindia Zabala
Álex Petxarroman Eizaguirre
46′ Álvaro Bravo Jiménez
Ander El Haddaddi Arrillaga67′
 10′ 80′ Yanis Rahmani Cordeiro
Ander Gorostidi García
 55′ 69′ Hugo José Rama Calviño
Martín Zubimendi Ibáñez
86′ Álvaro Rey
Aritz Aranbarri Murua
80′ Jon Irazabal Iraurgui
Álex Sola López Ocaña65′
46′ Galder Cerrajería López
Naïs Djouahra67′
Ernest Ohemeng
Marcos Celorrio Yécora
80′ Rodrigo Sanz Garro
Fabián Agustín Dávila Silva75′

Unai Veiga González

Arbiter wręczył trzy żółte kartki zawodnikom Mirandésu, natomiast piłkarzom gości przyznał jedną.