Liga hiszpańska - 36. kolejka Segunda B: Atlético Malagueño - Real Murcia CF 1-0 (0-0)

4 maja w Maladze odbyło się spotkanie 36. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Atlético Malagueño i Realu Murcia. Mecz zakończył się zwycięstwem Atlético Malagueño 1-0.

36. kolejka Hiszpania - Segunda B
2019-05-04 18:00 | Stadion: Ciudad Deportiva de la Federación Malagueña de Fútbol | Arbiter: Luis Collado López
Atlético Malagueño
Real Murcia CF
1
0
David Grande 81'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na pięć pojedynków jedenastka Atlético Malagueño wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo trzy razy. Żaden mecz nie zakończył się remisem.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Real Murcia: José Miñanowi w 15. i Sergiemu Maestre'owi w 19. minucie.

Trener Realu Murcia wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Víctora Curtę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 14 razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Miguel Díaz. Drugą połowę jedenastka Realu Murcia rozpoczęła w zmienionym składzie, za José Miñana wszedł Mepomoceno.

W 65. minucie Juan Díaz zastąpił Hugona Valleja. Na 11 minut przed zakończeniem starcia w zespole Realu Murcia doszło do zmiany. José del Amo wszedł za Josemę Raigala. W 81. minucie sędzia wręczył kartkę Hugonowi Álvarezowi z Realu Murcia.

W tej samej minucie jedyną bramkę meczu dla Atlético Malagueño zdobył z rzutu karnego David Grande. Chwilę później trener Atlético Malagueño postanowił bronić wyniku. W 83. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Davida Ramosa wszedł Juande Rivas, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce gospodarzy utrzymać prowadzenie.

W 87. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Charliego I'Ansona z Realu Murcia, a w 89. minucie Lola Garridę z drużyny przeciwnej. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry w zespole Atlético Malagueño doszło do zmiany. Aboubakar Karamoko wszedł za Ivána Jaimego.

Charlie Dean I'Anson87′
89′ José Manuel Garrido Fernández
Miguel Díaz Montes46′
90′ Iván Jaime Pajuelo
Sergio Maestre García19′
Fernando Pérez Quijada
José Luis Miñano García15′ 46′
83′ David Ramos Guillén
Armando Ortiz Abellán
65′ Juan Cruz Díaz Espósito
José Manuel Raigal Gil79′
 81′ (k.) Francisco David Grande Serrano
José Manuel Martínez Bel
Samuel Casado Conde
Estanislao Igor Marcellán García
Ramón Enríquez Rodríguez
Rubén Gómez Valera
90′ Aboubakar Karamoko
Lázaro Antonio Hernández Rodríguez
83′ Juan De Dios Rivas Margalef
José Miguel Ruíz del Amo79′
Daniel Rodríguez Sánchez
Juan Manuel Bravo Alcántara
Joel Arimany Sala
Henrique Mepomoceno46′
65′ Hugo Claudio Vallejo Avilés
Víctor Curto Ortiz46′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Realu Murcia wręczył cztery.