Liga hiszpańska - 36. kolejka Segunda B: Arenas Club de Getxo - UD Logroñés 1-3 (1-1)

4 maja odbył się pojedynek 36. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Getxo i Logronés. Mecz zakończył się zwycięstwem Logronés 3-1.

36. kolejka Hiszpania - Segunda B
2019-05-04 18:00 | Stadion: Estadio Municipal de Gobela | Arbiter: Óscar Sauleda Torrent
Olaetxea 53'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Zespół Logronés wygrał jeden raz, zremisował cztery, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W piątej minucie bramkę zdobył Iñaki.

Kibice Getxo nie mogli już doczekać się wprowadzenia Jona Etxaniza. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Xeber Alkain. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić wyrównującego gola.

Zawodnicy gospodarzy nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Aitor Ramos. To już siódme trafienie tego piłkarza w sezonie.

W 43. minucie Miguel Martínez został zastąpiony przez Ivána Buiguesa. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Logronés w 53. minucie spotkania, gdy Olaetxea zdobył drugą bramkę. W 54. minucie kartkę dostał Nacho Matador, piłkarz gospodarzy.

W 58. minucie w jedenastce Getxo doszło do zmiany. Junior wszedł za Julena Azkue. Po chwili trener Logronés postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 65. minucie na plac gry wszedł Rayco García, a murawę opuścił Rubén Martínez.

Niedługo później Iñaki wywołał eksplozję radości wśród kibiców Logronés, strzelając kolejnego gola w 71. minucie starcia. Między 75. a 88. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Logronés i jedną drużynie przeciwnej.

Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w 77. minucie, w zespole Getxo za Adriána Güemesa wszedł José Enrique, a w jedenastce Logronés Miguel Santos zmienił Juana Iglesiasa. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-3.

Javier Flaño Bezunartea
75′ Ian Uranga Chong
Borja García Santamaría
35′ Xeber Alkain Mitxelena
Iñaki Sáenz Arenzana  5′, 71′
58′ Julen Azkue Unzueta
Víctor López Ibáñez
Ander Gayoso Reina
Rubén Martínez Granja65′
54′ Ignacio Matador Aguilera
Lander Olaetxea Ibaibarriaga  53′ 77′
77′ Adrián Güemes Ortiz
Andrés José Rodríguez Gaitán88′
 40′ Aitor Ramos Leniz
Pedro Martínez García
58′ Luis Antonio Martínez Mateo
Guillermo Cabrera Vallejo
77′ José Enrique Rodríguez
Marcos André de Sousa Mendonça
35′ Jon Etxaniz Llamas
Rayco García Dauta65′

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.