Liga hiszpańska - 35. kolejka Segunda División: UD Almería - AD Alcorcón 0-1 (0-1)

25 czerwca na Estadio de los Juegos Mediterráneos odbyło się spotkanie 35. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Almeríi i AD Alcorcón. Mecz zakończył się zwycięstwem AD Alcorcón 1-0.

35. kolejka Hiszpania - Segunda División
2020-06-25 19:30 | Stadion: Estadio de los Juegos Mediterráneos | Arbiter: Iosu Galech Apezteguía
UD Almería
AD Alcorcón
0
1
Ernesto Gómez 45'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 14 razy. Jedenastka Almeríi wygrała aż cztery razy, zremisowała osiem, a przegrała tylko dwa.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Arvin Appiah z jedenastki gospodarzy. Była to czwarta minuta pojedynku.

Tuż przed końcem pierwszej połowy jedyną bramkę meczu zdobył Ernesto Gómez dla drużyny AD Alcorcón. Bramka padła w tej samej minucie. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Przy strzeleniu gola pomagał Richard Boateng.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu AD Alcorcón.

Drugą połowę drużyna Almeríi rozpoczęła w zmienionym składzie, za Francisa, Arvina Appiaha weszli Fran Villalba, José Corpas. Trener AD Alcorcón postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 61. minucie na plac gry wszedł Dorca, a murawę opuścił Rui Costa.

W tej samej minucie za Reka wszedł Sandaza. W 63. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Ivána Balliu z Almeríi, a w 72. minucie Daniego Jimeneza z drużyny przeciwnej. W 74. minucie w zespole AD Alcorcón doszło do zmiany. Óscar wszedł za Samuela Sosę.

Na murawie, jak to często zdarzało się Almeríi w tym sezonie, pojawił się Jonathan, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 75. minucie Ivána Martosa. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. Od 75 minuty boisko opuścili piłkarze Almeríi: Valentín Vada, David Costas, na ich miejsce weszli: Barbero, Ante Czorić. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Richarda Boatenga, Luisa Perei zajęli: Unai Elgezabal, Stoichkov. Między 82. a 87. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Almeríi i jedną drużynie przeciwnej.

Dani Jimenez72′
63′ Iván Balliu Campeny
Carlos Bellvís Llorens83′
90′ David Costas Cordal
Adrián Diéguez Grande
87′ Nikola Maraš
David Fernández Cortázar
75′ Iván Martos Campillo
Laureano Sanabria Ruiz
82′ César de la Hoz López
Samuel Alejandro Sosa Cordero74′
46′ Francisco Javier Guerrero Martín
Richard Boateng89′
75′ Valentín Vada
Luís Manuel Gonçalves Silva61′
Darwin Gabriel Núñez Ribeiro
Luis Perea Hernández89′
4′ 46′ Arvin Appiah
Ernesto Gómez Muñoz  45′
87′ Juan Munoz
Javier Castro Urdín
75′ Jonathan Silva Vieira
Unai Elgezabal Udondo89′
Sergio Aguza Santiago
Carlos Pomares Rayo
90′ Ante Czorić
Albert Dorca Masó61′
Radosav Petrović
Juan Diego Molina Martínez89′
46′ Francisco José Villalba Rodrigo
Serhii Myakushko
Enzo Alan Zidane Fernández
Óscar Arribas Pasero74′
46′ José Corpas Serna
Francisco José Sandaza Asensio61′
75′ Iván Martínez Gonzálvez

Przewaga jedenastki Almeríi w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter przyznał pięć żółtych kartek zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom AD Alcorcón pokazał dwie.

Oba zespoły wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.