Liga hiszpańska - 35. kolejka Segunda División: Rayo Vallecano - Real Sporting de Gijón 1-1 (0-1)

W spotkaniu 35. kolejki hiszpańskiej Segunda División, które rozegrane zostało 25 czerwca, drużyna Rayo zremisowała ze Sportingiem Gijón 1-1 (0-1). Pojedynek odbył się na Estadio de Vallecas w Madrycie.

Álvaro Vázquez 45'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 18 starć drużyna Rayo wygrała pięć razy, ale więcej przegrywała, bo osiem razy. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Unaiemu Medinie z zespołu gości. Była to 19. minuta pojedynku.

Pod koniec pierwszej połowy to zawodnicy Sportinga Gijón otworzyli wynik. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Álvaro Vázquez.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Sportinga Gijón.

Kibice Rayo nie mogli już doczekać się wprowadzenia Álvara Garcíę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Saúl García. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić wyrównującego gola. Drugą połowę drużyna Rayo rozpoczęła w zmienionym składzie, za Andrésa Martína wszedł Yacine Qasmi.

Trener Sportinga Gijón postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Nacho Méndez, a murawę opuścił Manu García. Po godzinie gry sędzia ukarał kartką Cristiana Salvadora, piłkarza Sportinga Gijón. W 60. minucie Santi Comesaña zastąpił Óscara Treja.

W 76. minucie kartkę otrzymał Damián Pérez z Sportinga Gijón.

Mimo że zespół Rayo nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 80 ataków oddał tylko siedem celnych strzałów, to w końcu zdobył długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W tej samej minucie Yacine Qasmi wyrównał wynik meczu. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Sytuację bramkową stworzył Isi Palazón.

Od 77. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Rayo i jedną drużynie przeciwnej. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Martín
90′ Stole Dimitrievski
Diego Marino
Luis Jan Piers Advíncula Castrillón
Jean-Sylvain Claude Babin
Alejandro Catena Marugán
Unai Medina Pérez19′
46′ Saúl García Cabrero
Damián Alfredo Pérez76′
Esteban Ariel Saveljich
Marc Valiente
60′ Santiago Comesaña Veiga
Manuel García Alonso46′
Óscar Valentín Martín Luengo
Gaspar Campos Ansó Fernández74′
66′ Jonathan Montiel Caballero
Javier Fuego Martínez
85′ Juan Villar Vázquez
Cristian Salvador González60′
Jorge de Frutos Sebastián
Álvaro García Vázquez  45′ 77′ 62′
46′ Andrés Martín García
Carlos Carmona Bonet62′
46′ Álvaro García Rivera
Alberto González García
Daniel Moreno
José Gragera Amado
66′ Isaac Palazón Camacho
Ignacio Méndez Navia Fernández46′
46′  76′ Yacine Qasmi
Murilo De Souza Costa74′
60′ Óscar Guido Trejo
Uroš Đurđević62′

Álvaro Traver Navarrete

Piłkarze Rayo dostali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Obie drużyny dokonały po cztery zmiany w drugiej połowie.