Liga hiszpańska - 35. kolejka Segunda División: Girona FC - CD Numancia de Soria 2-0 (2-0)

24 czerwca na Estadi Municipal de Montilivi odbyło się starcie 35. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Girony i Numancii. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Girony 2-0.

35. kolejka Hiszpania - Segunda División
2020-06-24 19:30 | Stadion: Estadi Municipal de Montilivi | Arbiter: Santiago Varón
Girona FC
CD Numancia de Soria
2
0
Samuel Sáiz 3'
C. Stuani 45'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 17 spotkań drużyna Numancii wygrała sześć razy i tyle samo razy przegrywała. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Girony w trzeciej minucie spotkania, gdy Samuel Sáiz strzelił pierwszego gola. W zdobyciu bramki pomógł Cristhian Stuani.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Jordi Calavera z zespołu gospodarzy. Była to 25. minuta spotkania.

Drużyna Numancii ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Cristhian Stuani. To już dwudzieste czwarte trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomógł Borja García.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-0.

Drugą połowę zespół Numancii rozpoczął w zmienionym składzie, za Adriána Castellana wszedł Héctor Hernández. A trener Girony wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Jaira Izquierda. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy. Murawę musiał opuścić Aday.

W 51. minucie kartkę obejrzał Álex Granell z Girony. W 60. minucie Luís Gustavo został zastąpiony przez Mohameda Sanhajego. W tej samej minucie Derik Osede został zmieniony przez Curra Sáncheza, co miało wzmocnić jedenastkę Numancii. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jordiego Calaverę na Jonása Ramalha oraz Borję Garcíę na Pape'a Diamankę.

Niedługo później trener Numancii postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 73. minucie na plac gry wszedł Nacho, a murawę opuścił Alberto Noguera. W 76. minucie Samuel Sáiz został zmieniony przez Jonathana, a za Áleksa Granella wszedł na boisko Gumbau, co miało wzmocnić zespół Girony. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Marca Mateu na Alego Radjela.

Daniel Barrio Álvarez
25′ 63′ Jordi Calavera Espinach
Álex Sola López Ocaña
 3′ 76′ Samuel Sáiz Alonso
Alberto Escassi Oliva
46′ Francesc Aday Benítez Caraballo
Luís Gustavo Ledes Evangelista dos Santos60′
63′ Borja García Freire
Marc Mateu Sanjuán85′
51′ 90′ Alejandro Granell Nogué
Erik Morán Arribas
Christian Rivera Hernández
Alberto Noguera Ripoll73′
 45′ Cristhian Stuani
Álvaro Aguado Méndez
63′ Jonás Ramalho Chimeno
Néstor Albiach Roger
63′ Pape Maly Diamanka
Óscar De Frutos Balbas
Valery Fernández Estrada
Antonio Islam Otegui Khalife
90′ Gerard Gumbau Garriga
Ali Radjel Cheikh Bachir85′
46′ Jairo Izquierdo González
Francisco José Sánchez Rodríguez60′
Jozabed Sánchez Ruiz
Alfredo Sualdea López
Alejandro Gallar Falguera
Ander Vidorreta Larumbe
76′ Soriano Casas Jonathan
Mohamed Sanhaji Brahami60′
Joaquín Zeballos Machado
Ignacio Agustín Sánchez Romo73′

Arbiter nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Girony przyznał dwie żółte.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.