Liga hiszpańska - 35. kolejka Segunda Division: CD Tenerife - UD Almería 1-3 (0-1)

21 kwietnia na Estadio Heliodoro Rodríguez Lopéz w Santa Cruz de Tenerife odbył się mecz 35. kolejki hiszpańskiej Segunda Division pomiędzy drużynami CD Tenerife i Almeríi. Starcie zakończyło się zwycięstwem Almeríi 3-1. Na stadionie zasiadło 10 385 widzów.

35. kolejka Hiszpania - Segunda División
2019-04-21 20:00 | Stadion: Estadio Heliodoro Rodríguez Lopéz | Widzów: 10385 | Arbiter: A. Fernández Ortega
Luis Rioja 58'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 20 razy. Drużyna CD Tenerife wygrała aż osiem razy, zremisowała dziewięć, a przegrała tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Almeríi w piątej minucie spotkania, gdy Álvaro Giménez zdobył pierwszą bramkę. To już trzynaste trafienie tego zawodnika w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Luis Rioja.

Od 17. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy i dwie drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Almeríi.

Na drugą połowę zespół CD Tenerife wyszedł w zmienionym składzie, za Jorge Sáenza wszedł Alberto Jiménez. A trener Almeríi wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Juana Narváeza. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 16 razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić José Corpas. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić kolejną bramkę.

W 53. minucie kartkę dostał Daniel Hernández, piłkarz gospodarzy.

W 54. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Álvaro Giménez z Almeríi. Chwilę później trener CD Tenerife postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 55. minucie na plac gry wszedł José Naranjo, a murawę opuścił Borja Lasso. José Naranjo bardzo przysłużył się swojej drużynie strzelając jedną bramkę. Był to już jego piąty gol w tegorocznych rozgrywkach.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Almeríi w 58. minucie spotkania, gdy Luis Rioja zdobył trzecią bramkę. Bramka padła po podaniu Juana Carlosa.

W 71. minucie Yan Eteki zastąpił Davida Rochę. Na 13 minut przed zakończeniem spotkania w jedenastce CD Tenerife doszło do zmiany. Fernando Coniglio wszedł za Uroša Račicia.

Piłkarze gospodarzy odpowiedzieli strzeleniem gola. W 77. minucie bramkę pocieszenia zdobył José Naranjo. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Suso Santana.

Od 79. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom CD Tenerife i jedną drużynie przeciwnej. W 82. minucie w drużynie Almeríi doszło do zmiany. Ermedin Demirović wszedł za Álvara Giméneza. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-3.

UD Almería
53′ Daniel Hernández Santos
René Román Hinojo
45′ Mauro Javier Dos Santos
Iván Martos Campillo
Ismael López Blanco
Lucien Fridolin Owona Ndong
Luis Jesús Pérez Maqueda
José Antonio Romera Navarro
25′ 46′ Jorge Sáenz de Miera Colmeiro
Esteban Ariel Saveljich
17′ 55′ Francisco Borja Lasso
Juan Carlos Real Ruiz21′
Filip Malbaszić
César de la Hoz López
Luis Milla Manzanares
Yan Brice Eteki45′ 71′
77′ Uroš Račić
Luis Jesús Rioja González  58′
79′ Jesús Manuel Santana Abreu
Juan Fernández Blanco
46′ 82′ Alberto Jiménez Benítez
Adrián Hernández Montoro
Raúl Miguel Cámara
David Mateos Rocha71′
Iker Undabarrena Martínez
Juan José Narváez Solarte48′
77′ Fernando Coniglio
José Manuel Núñez Martín
55′  77′ José Manuel García Naranjo
Ermedin Demirović82′ 90′

Arbiter pokazał trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy w pierwszej połowie, w drugiej także trzy. Piłkarze drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, natomiast w drugiej jedną.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.