Liga hiszpańska - 35. kolejka Segunda Division: AD Alcorcón - Malaga Club de Futbol 1-4 (1-2)

19 kwietnia na Estadio Santo Domingo odbyło się spotkanie 35. kolejki hiszpańskiej Segunda Division pomiędzy drużynami AD Alcorcón i Malaga CF. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Malaga CF 4-1. Na stadionie stawiło się 1 515 widzów.

35. kolejka Hiszpania - Segunda División
2019-04-19 21:00 | Stadion: Estadio Santo Domingo | Widzów: 1515 | Arbiter: S. Ais Reig
Renato Santos 53'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem zespołu Malaga CF.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu piłkarze Malaga CF nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 12. minucie Javi Ontiveros dał prowadzenie swojemu zespołowi. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Federico Ricca.

W 18. minucie w drużynie AD Alcorcón doszło do zmiany. Unai Elgezabal wszedł za Toribia.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Malaga CF w 28. minucie spotkania, gdy Adrián zdobył drugą bramkę. To już ósme trafienie tego piłkarza w sezonie.

W 35. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Marca Sangallego z AD Alcorcón, a w 43. minucie Alfreda N'Diayego z drużyny przeciwnej. W ostatniej minucie pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Juan Munoz. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzynaste trafienie w sezonie.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Malaga CF, strzelając kolejnego gola. W 53. minucie skutecznym uderzeniem popisał się Renato Santos. Przy strzeleniu gola pomógł Gustavo Blanco.

W 59. minucie kartkę otrzymał Laure z AD Alcorcón. W 64. minucie Víctor Casadesús został zmieniony przez Sandazę. W 69. minucie sędzia pokazał kartkę Richardowi Boatengowi, piłkarzowi gospodarzy.

Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Malaga CF doszło do zmiany. Iván Alejo wszedł za Renata Santosa.

W 71. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Javi Ontiveros z Malaga CF. Chwilę później trener Malaga CF postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 75. minucie na plac gry wszedł Mehdi Lacen, a murawę opuścił Keidi Bare.

A trener AD Alcorcón wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Jonathana Pereirę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 15 razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Borja Galán. W 80. minucie kartką został ukarany Unai Elgezabal, zawodnik AD Alcorcón. Na cztery minuty przed zakończeniem meczu w zespole Malaga CF doszło do zmiany. Álex Mula wszedł za Adriána.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-4.

Federico Ricca Rostagnol
59′ Laureano Sanabria Ruiz
David Rodríguez Lombán
69′ Richard Boateng
Keidi Bare75′
18′ Daniel Toribio Gutierrez
Adrián González Morales  28′ 86′
 45′ (k.) Juan Munoz
Alfred N'Diaye43′
64′ Víctor Casadesús Castaño
Javier Ontiveros Parra  12′, 71′
78′ Borja Galán González
Gustavo Ezequiel Blanco Leschuk
35′ Marco Sangalli Fuentes
Iván Alejo Peralta71′
18′ 80′ Unai Elgezabal Udondo
Mehdi Lacen75′
78′ Rodriguez Jonathan Pereira
Alejandro Miguel Mula Sanchez86′
64′ Francisco José Sandaza Asensio
Jack Harper

Należy odnotować rewelacyjną skuteczność jedenastki Malaga CF, która potrzebowała tylko siedmiu celnych strzałów, żeby cztery razy pokonać bramkarza rywali.

Piłkarze AD Alcorcón obejrzeli w meczu cztery żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.