Liga hiszpańska - 35. kolejka Segunda B: SD Leioa - Real Racing Club de Santander 1-1 (0-1)

27 kwietnia odbył się mecz 35. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Leioa i Racinga Santander. Pojedynek zakończył się remisem 1-1.

Alberto Noguera 16'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Zespół Racinga Santander wygrał dwa razy, zremisował raz, a przegrał tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu piłkarze Racinga Santander nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 16. minucie Alberto Noguera dał prowadzenie swojej drużynie.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Mikelowi Juaristiemu z Leioa. Była to 45. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Racinga Santander.

Drugą połowę jedenastka Leioa rozpoczęła w zmienionym składzie, za Mikela Juaristiego wszedł Jorge Cortés. Kibice Leioa nie mogli już doczekać się wprowadzenia Gorkę Luariza. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie pięć strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Adrián Crespo. Posunięcie trenera było słuszne. Gorkę Luariza zdobył wyrównującą bramkę w 89. minucie spotkania.

W 65. minucie Nico Hidalgo zastąpił Berta Cayargę. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Leioa doszło do zmiany. Ibrahima Dieng wszedł za Gorkę Garaiego. Chwilę później trener Racinga Santander postanowił wzmocnić linię pomocy i w 77. minucie zastąpił zmęczonego Alberta Noguerę. Na boisko wszedł Sergio Ruiz, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 82. minucie arbiter ukarał kartką Mikela Fernándeza, zawodnika Leioa. Na sześć minut przed zakończeniem pojedynku w zespole Racinga Santander doszło do zmiany. Rafa Tresaco wszedł za Davida Barrala.

Piłkarze Leioa w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 89. minucie wynik ustalił Gorka Luariz. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

W doliczonym czasie gry kartkami zostali ukarani Chirri, Gorka Luariz, Lander Yurrebaso z Leioa. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

Aitor Buñuel Redrado
46′ Adrián Crespo Sánchez
Julen Castañeda Nuin
82′ Mikel Fernández Sanz
Óscar Gil Osés
45′ 46′ Mikel Juaristi Ariznabarreta
Iñaki Olaortua Descarga
Aitor Morcillo Bea
Álvaro Cejudo Carmona
Ander Egiluz Alzola
Nicolás Hidalgo GArcía65′
74′ Gorka Garai Asla
Ritchie Kitoko
Francisco José Sota Bernard
Alberto Noguera Ripoll  16′ 77′
90′ Carlos Monje Serrano
Mario Ortiz Ruiz
90′ Lander Yurrebaso Olazarri
David Barral Torres84′
Christophe Atangana Assimba
Jagoba Zárraga Martínez
Imanol Aguiar Carballo
Enrique Rivero Pérez
46′ Jorge Cortés Martín
Sergio Ruiz Alonso77′
Jon Koldo Iruarrizaga Arteche
Rafael Vicente Hernández
Juan Mera González
Alberto Cayarga Fernández65′
74′ Ibrahima Dieng
Daniel Lucas Segovia
46′  89′ 90′ Gorka Luariz Ayerdi Rona
Rafael Tresaco Blasco84′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Arbiter nie ukarał piłkarzy Racinga Santander żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy przyznał pięć żółtych.