Liga hiszpańska - 35. kolejka Segunda B: SD Gernika Club - CD Izarra 0-1 (0-0)

28 kwietnia w Gernice-Lumo odbyło się starcie 35. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Gerniki i Izarry. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Izarry 1-0.

Toni García 81'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół Gerniki wygrał dwa razy, a przegrał tylko raz.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Deivid z zespołu gości. Była to 15. minuta pojedynku.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 58. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Ibona Enziondę z Gerniki, a w 61. minucie Juana Cabrerę z drużyny przeciwnej. Trener Gerniki wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Gandiagę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Gorka Larrucea.

W 64. minucie za Deivida wszedł Toni García. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartkę otrzymał Torrealdai z Gerniki. Niedługo później trener Izarry postanowił bronić wyniku. W 77. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Valda wszedł Endika Galarza, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gości utrzymać remis. Mimo postawienia na obronę zespołowi gości udało się strzelić gola i wygrać.

Pod koniec meczu jedyną bramkę meczu zdobył Toni García dla drużyny Izarry. Bramka padła w tej samej minucie. Od 85. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

W 88. minucie w jedenastce Izarry doszło do zmiany. José Albisu wszedł za Labordę.

Iván Casado Ortiz
78′ Ander Larrucea Arrien
Aritz Eguaras Álvarez
Mikel Abaroa Sesma
Eneko Martínez Oraa90′
58′ Ibon Enziondo Pineda
Carlos Sagüés Curini
64′ Gorka Larrucea Arrien
Juan Luis Cisneros Alfaro
90′ Asier Parra Cuezva
David Eugenio Marquina15′ 64′
66′ Lander Torrealdai Mandaluniz
Alejandro Hinojosa Costela
81′ Imanol Etxabe Bilbao
Valmiro Lópes Rocha77′
Lander Guarrotxena Vallejo
Gorka Laborda García88′
Hernán García Peña
Álvaro Iso García De Vinuesa
64′ Aitor Gandiaga Gerrikagoitia
Antonio García Montero64′  81′ 85′
78′ Iker Garmendia Aranburu
Shabani Idd Chilunda
81′ Íñigo Pradera Belar
José María Moreno López

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy Gerniki obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy cztery.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.