Liga hiszpańska - 35. kolejka Segunda B: SD Ejea - CD Alcoyano 2-1 (2-0)

W pojedynku 35. kolejki hiszpańskiej Segunda B, który rozegrany został 28 kwietnia, drużyna Ejea zwyciężyła z Alcoyano 2-1 (2-0).

35. kolejka Hiszpania - Segunda B
2019-04-28 12:00 | Stadion: Nuevo Estadio de Ejea de los Caballeros | Arbiter: J. Gonzalez Esteban
Antonio Pino 87'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między ósmą a 38. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Ejea oraz dwie drużynie przeciwnej.

Pod koniec pierwszej połowy piłkarze Ejea nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 40. minucie Lucho Sánchez dał prowadzenie swojej jedenastce.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Ejea w 42. minucie spotkania, gdy Ramón López zdobył drugą bramkę. To już szóste trafienie tego piłkarza w sezonie.

Trener Ejea postanowił bronić wyniku. W 48. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Nacha Lafitę wszedł Alejandro Roy, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce gospodarzy utrzymać prowadzenie. W 54. minucie José Hermosa zastąpił Antonia Pinę.

Kibice Alcoyano nie mogli już doczekać się wprowadzenia Brayana Reynę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy. Murawę musiał opuścić Óscar Díaz. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić kontaktową bramkę. W 62. minucie Ramón López został zmieniony przez Hectora Otína, a za Adrię de Mesę wszedł na boisko Catalá, co miało wzmocnić jedenastkę Ejea. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Emmanuela Omgbę na Vicente Péreza.

Zawodnicy Alcoyano w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 87. minucie bramkę kontaktową zdobył Antonio Pino. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

W doliczonej pierwszej minucie meczu kartki obejrzał Hector Otín z Ejea i Carlos de Lerma z drużyny gości. Zespołowi Alcoyano zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Ejea.

Miguel Bañuz Antón
15′ Rubén Garcés Sobrevia
Primitivo Férriz García38′
8′ Eduardo Mingotes Pelegrín
José Manuel Hermosa Melis18′ 54′
48′ Jorge Ignacio Lafita Castillo
Herlin Hernán Lino Pluas
 42′ 62′ Ramón López Olivan
Emmanuel Franck Omgba Opono Edoa75′
 40′ Luis Sánchez Cedrés
Carlos Tornero López De Lerma90′
79′ Adrià de Mesa Garrido
Óscar Díaz González59′
Diego Suárez Hernández
Lopez Huesca Rubio
Rafael Santos Esponera
Javier Ortega Lecertúa
79′ Jose Manuel Catala
Tomás Ruso Antón
48′ Alejandro Roy Gajón
Brayan Roberto Reyna Casaverde59′
Óscar Valero Navarro
Vicente Pérez Madrid75′
Mario Garde García
Antonio Manuel Pino López54′  87′
David Emilio Mainz Navarro

62′ 90′ Hector Otín Lafuente

Zawodnicy obu drużyn dostali po trzy żółte kartki.