Liga hiszpańska - 35. kolejka Segunda B: SD Amorebieta - SCD Durango 3-0 (1-0)

27 kwietnia w Amorebie-cie-Echano odbył się pojedynek 35. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Amorebiety i Durango. Mecz zakończył się zwycięstwem Amorebiety 3-0.

Josu Ibarbia 72'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Drużyna Amorebiety wygrała aż pięć razy, zremisowała tyle samo, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Amorebiety w 22. minucie spotkania, gdy Gorka Iturraspe strzelił pierwszego gola.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 33. minucie, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Unaiemu Arizmendiarriecie i Mikelowi Álvarze. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Amorebiety.

Drużyna Durango ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy wynik na 2-0 podwyższył Mario Soberón. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

W 50. minucie sędzia pokazał kartkę Ikerowi Bilbao, piłkarzowi Amorebiety. W 58. minucie Unai Arizmendiarrieta został zmieniony przez Beñata Alberdiego. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem arbiter wręczył kartkę Mikelowi Praderze z Durango.

Na murawie, jak to często zdarzało się Durango w tym sezonie, pojawił się Jurgi Txopitea, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 70. minucie Txapu. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. A kibice Amorebiety nie mogli już doczekać się wprowadzenia Íñiga Orozca. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 20 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Mario Soberón. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić kolejną bramkę.

Trzeba było trochę poczekać, aby Josu Ibarbia wywołał eksplozję radości wśród kibiców Amorebiety, strzelając kolejnego gola w 72. minucie starcia. W 74. minucie Gorka Iturraspe został zmieniony przez Aitora Ortegę, a za Andoniego Tascóna wszedł na boisko Aritz Mújika, co miało wzmocnić zespół Amorebiety. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Amorrortu na Ikera Unzuetę.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-0.

Andoni Errasti Zabaleta
 72′ Josu Ibarbia Perurena
Xabier Infante Cueto70′
33′ Mikel Álvaro Salazar
Unai Arizmendiarrieta Garay33′ 58′
50′ Iker Bilbao Mendiguren
Juan Manuel Iparragirre Aguirre
 22′ 74′ Gorka Iturraspe Derteano
Ekaitz Molina Aretxabaleta
Iker Seguín Cid
Iker Amorrortu Andrinúa80′
 48′ 72′ Mario Soberón Gutiérrez
Mikel Pradera Belar60′
82′ Andoni Tascón Hermida
Beñat Alberdi Andreu58′
74′ Aitor Ortega Asenjo
Juan Gogeascoetxea Zugaza
82′ Aritz Mújika López
Ander Zuazo Lucas
72′ Íñigo Orozco Andonegi
Adrián Abasolo Amantegui
Mikel Zarrabeitia Ipiña
Iker Unzueta Arregui80′

Sędzia w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom Amorebiety, natomiast w drugiej dostali tyle samo. Piłkarze gości otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dostali tyle samo.