Liga hiszpańska - 35. kolejka Segunda B: San Fernando CD - FC Cartagena 1-2 (0-1)

28 kwietnia odbyło się spotkanie 35. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami San Fernando i Cartageny. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Cartageny 2-1.

35. kolejka Hiszpania - Segunda B
2019-04-28 18:00 | Stadion: Estadio Iberoamericano 2010 | Arbiter: Antonio Alberola
Rubén Cruz 77'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Drużyna Cartageny wygrała aż sześć razy, zremisowała raz, a przegrała tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Wysiłki podejmowane przez zespół Cartageny w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 36. minucie Isaac Aketxe dał prowadzenie swojej jedenastce. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Cartageny.

W 52. minucie kartkę dostał Josua Mejías, piłkarz Cartageny. Po chwili trener San Fernando postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 60. minucie na plac gry wszedł Joselu, a murawę opuścił Carri.

W 64. minucie Santi Jara został zmieniony przez Orfilę. Kibice Cartageny nie mogli już doczekać się wprowadzenia Rubéna Cruza. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 15 razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Isaac Aketxe. Posunięcie trenera było słuszne. Rubéna Cruza zdobył drugą bramkę w 77. minucie spotkania. W 74. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Jacobo Cornejo, Manu Ramírez, a na ich miejsce weszli Pablo Sánchez, Bruno Herrero.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Cartageny w 77. minucie spotkania, gdy Rubén Cruz strzelił drugiego gola. W 81. minucie kartkę obejrzał João Costa z drużyny gości.

Mimo że zespół gospodarzy nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 69 ataków oddał tylko cztery celne strzały, to w końcu zdobył długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W tej samej minucie gola kontaktowego strzelił Pedro Ríos. To już siódme trafienie tego piłkarza w sezonie.

W doliczonej pierwszej minucie meczu w drużynie Cartageny doszło do zmiany. Fito wszedł za Sergia Moyitę. Dwie minuty później kartkę dostał Eladio Zorrilla z Cartageny. Zespołowi San Fernando zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Cartageny.

Josua Antonio Mejías García52′
60′ José María Carrión Gallardo
Víctor Javier Añino Bermúdez
74′ Bruno Herrero Arias
Isaac Aketxe Barrutia  36′ 74′
Raúl Palma Lozano
Miguel Ángel Cordero Sánchez
 81′ Pedro Ríos Maestre
Sergio Dueñas Ruiz90′
74′ Pablo Sánchez Alberto
Óscar Ramírez Martín
74′ Jacobo Cornejo Salas
Jesús Manuel Carrillo Martínez
74′ Manuel Ramírez Hurtado
Julio Gracia Gallardo
60′ José Luis Muñoz Calderón
Adolfo Miranda Araújo90′
Antonio David Vera Pacheco
Rubén Cruz Gil74′  77′

Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Cartageny przyznał trzy żółte.