Liga hiszpańska - 35. kolejka Segunda B: Real Oviedo Vetusta - Getxo 3-2 (2-2)

28 kwietnia odbyło się starcie 35. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Realu Oviedo Vetusta i Getxo. Mecz zakończył się zwycięstwem Realu Oviedo Vetusta 3-2.

Aitor Ramos 30'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół Realu Oviedo Vetusta wygrał dwa razy, a przegrał tylko raz.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Real Oviedo Vetusta: Javiemu Mierowi w 16. i Edu Cortinie w 17. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Getxo w 18. minucie spotkania, gdy Alberto González strzelił pierwszego gola.

Zawodnicy gospodarzy szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 20. minucie na listę strzelców wpisał się Roberto Alarcón.

Rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 23. minucie Edu Cortina dał prowadzenie swojej jedenastce.

Piłkarze Getxo otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 30. minucie gola wyrównującego strzelił Aitor Ramos. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 2-2.

W 51. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Nacha Matadora z Getxo, a w 53. minucie Andoniego Ugarte'a z drużyny przeciwnej. W tej samej minucie trener Getxo postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Dani López, a murawę opuścił Junior.

W 65. minucie José Enrique został zmieniony przez Jona Etxaniza. Między 73. a 81. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku w zespole Getxo doszło do zmiany. Jordan Sánchez wszedł za Xebera Alkaina.

Kibice Realu Oviedo Vetusta nie mogli już doczekać się wprowadzenia Javiego Cueta. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Dani Sandoval. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić zwycięskiego gola. W 90. minucie arbiter przyznał kartkę Javiemu Cuetowi z Realu Oviedo Vetusta.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Realu Oviedo Vetusta przyniosły efekt bramkowy. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Javi Mier.

Dwie minuty później w drużynie Realu Oviedo Vetusta doszło do zmiany. Marcelo Del Olmo wszedł za Stevena. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-2.

Raúl Espinosa Pantoja
53′ Andoni Ugarte Mendizábal
Alberto González Marín  18′
Lucas Ahijado Quintana
Jesús Pozo Blanco
 20′ Roberto Alarcón González
Xeber Alkain Mitxelena76′
 23′ 17′ Eduardo Cortina García
Julen Azkue Unzueta
Rubén Lobato Cabal
Ander Gayoso Reina81′
 90′ 16′ Javier Mier Martínez
Luis Antonio Martínez Mateo53′
Borja Sánchez Laborde
Ignacio Matador Aguilera51′
73′ 90′ Steven Nicanor Prieto Morales
José Enrique Rodríguez65′
86′ Daniel Sandoval Fernández
Aitor Ramos Leniz  30′
Lucas Díaz Parcero
Pablo Fid Martín
86′ 90′ Javier Cueto Suárez
Adrián Güemes Ortiz
90′ Marcelo Del Olmo Vázquez
Daniel López Robles53′ 79′
Ismael Fagir González
Jordan Sánchez Valera76′

Jedenastka Realu Oviedo Vetusta była w posiadaniu piłki przez 68 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Sędzia wręczył pięć żółtych kartek piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Getxo pokazał trzy.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.

Natomiast zespół Getxo w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.