Liga hiszpańska - 35. kolejka Segunda B: Real Murcia CF - UD Almería II 0-0

W meczu 35. kolejki hiszpańskiej Segunda B, który rozegrany został 28 kwietnia, drużyna Realu Murcia zremisowała z Almeríą II 0-0.

35. kolejka Hiszpania - Segunda B
2019-04-28 18:00 | Stadion: Estadio Enrique Roca de Murcia | Arbiter: Álvaro Varón
Real Murcia CF
UD Almería II
0
0

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Jedenastka Realu Murcia wygrała aż cztery razy, a przegrała tylko raz.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Między 25. a 42. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki piłkarzom Almeríi II i jedną drużynie przeciwnej.

W 47. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Lin Liangminga z Almeríi II, a w 48. minucie Hugona Álvareza z drużyny przeciwnej. W 52. minucie za Daniego Hernándeza wszedł Manu Moñino.

W 55. minucie sędzia pokazał kartkę Sergiemu Maestre'owi z jedenastki gospodarzy. Kibice Realu Murcia nie mogli już doczekać się wprowadzenia Víctora Curtę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 13 razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Miguel Díaz. Po chwili trener Almeríi II postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 63. minucie na plac gry wszedł Youness Didi, a murawę opuścił Tomás Cruz.

Między 65. a 83. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Almeríi II i jedną drużynie przeciwnej. W 69. minucie Mepomoceno został zmieniony przez José Miñana, a za Manela Martíneza wszedł na boisko Fran Bertomeu, co miało wzmocnić zespół Realu Murcia. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Sergia Péreza na Alberta Torila.

Jerónimo Manuel Lario Martínez
48′ Hugo Álvarez Quintas
José Manuel Alonso Domínguez36′
83′ David Forniés Aquilino
Daniel Hernández Cabeza52′
Charlie Dean I'Anson
Antonio Francisco Navas Vargas
José Miguel Ruíz del Amo
Daniel Albiar Serrano25′
62′ Miguel Díaz Montes
Tomás Cruz Adarve63′
55′ Sergio Maestre García
Igor Engonga Noval
69′ Henrique Mepomoceno
Liangming Lin47′
Armando Ortiz Abellán
Javier Moreno Sánchez42′
34′ Rafael Fernández Martínez
Mario Nicolás Abenza27′
84′ José Manuel Martínez Bel
Sergio Pérez Jaén74′
Estanislao Igor Marcellán García
Albert Batalla Porta
84′ Francisco José Bertomeu García
Youness Lachab Didi63′ 65′
69′ José Luis Miñano García
José Javier Robles Belmonte
62′ Víctor Curto Ortiz
Alberto Toril Domingo74′ 83′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia ukarał żółtymi kartkami siedmiu zawodników gości. Przyznał im cztery żółte kartki w pierwszej i trzy w drugiej połowie meczu. Piłkarze Realu Murcia otrzymali jedną żółtą kartkę w pierwszej i trzy w drugiej części meczu.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.