Liga hiszpańska - 35. kolejka Segunda B: Ponferradina - Internacional 3-0 (2-0)

27 kwietnia w Ponferradzie odbył się mecz 35. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Ponferradiny i Internacionalu. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Ponferradiny 3-0.

Óscar Lozano 76'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny Ponferradiny.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Ponferradiny w siódmej minucie spotkania, gdy Dani Pichín zdobył pierwszą bramkę. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 14. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Dani Pichín z Ponferradiny. Między 19. a 36. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 53. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Fran Morante z zespołu Internacionalu i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 36. minucie. Trener Ponferradiny postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 57. minucie na plac gry wszedł Saúl Crespo, a murawę opuścił Pablo Larrea.

W tej samej minucie za Rufa wszedł Filipe Marqués. W 60. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Jesúsa Tamayę z Internacionalu, a w 63. minucie Ríosa Reinę z drużyny przeciwnej. W tej samej minucie w drużynie Internacionalu doszło do zmiany. Alberto Rubio wszedł za Jesúsa Tamayę.

Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy żółtą kartkę dostał Pablo Trigueros z zespołu gospodarzy. Kibice Internacionalu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Carlosa Calderóna. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Rafa Mella. W 72. minucie w drużynie Ponferradiny doszło do zmiany. Óscar Lozano wszedł za Jorge Garcíę.

Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy żółtą kartkę dostał Jon García, zawodnik gospodarzy.

Dopiero w drugiej połowie Óscar Lozano wywołał eksplozję radości wśród kibiców Ponferradiny, zdobywając kolejną bramkę w 76. minucie pojedynku. W 77. minucie w zespole Ponferradiny doszło do zmiany. Edward Bolaños wszedł za Kaksego.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-0.

Miguel Ángel Trenado Prieto
74′ Jon García Herrero
Marcos Almeida Pérez19′
Francisco Javier Hidalgo Gómez
Álvaro Gonzalo Herrero Pecker
63′ José Antonio Ríos Reina
Francisco Morante Martínez36′ 53′
70′ Pablo Trigueros Estrada
Aitor Núñez Martín27′
72′ Jorge Luis García Salmón
Francisco Javier Cortés Montoro
22′ 57′ Pablo Guido Larrea Gambara
Aitor Monroy Rueda
Óscar Sielva Moreno
Fernando Pina Aparicio
77′ Álex Aizpuru Aizbitarte
Rufino Familiar Sánchez57′
Carlos Bravo Expósito
Rafael Mella Ferreiro70′
 7′, 14′ Daniel González Hermosa
Javier Robles Donoso
57′ Saúl Crespo Prieto
Carlos Calderón López70′
72′  76′ Óscar Lozano Folgoso
Filipe Ferreira Marqués57′
77′ Edward Orlando Bolaños Angulo
Alberto Rubio Serna63′
Javier Zarzo Mora
Alfonso González Martínez

Arbiter wręczył trzy żółte kartki piłkarzom gości w pierwszej połowie, natomiast w drugiej jedną żółtą i jedną czerwoną. Zawodnicy drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej trzy.