Liga hiszpańska - 35. kolejka Segunda B: Guijuelo - Cultural y Deportiva 1-0 (0-0)

27 kwietnia odbyło się spotkanie 35. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Guijuelo i Culturalu y Deportiva. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Guijuelo 1-0.

35. kolejka Hiszpania - Segunda B
2019-04-27 18:00 | Stadion: Estadio Municipal de Guijuelo | Arbiter: Carlos Fernández
CD Guijuelo
Cultural y Deportiva Leonesa
1
0
Jesús Muñoz 75'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 21 starć zespół Culturalu y Deportiva wygrał dziewięć razy i zanotował siedem porażek oraz pięć remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Między 18. a 45. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Trener Guijuelo postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 58. minucie na plac gry wszedł Juanra, a murawę opuścił Cristóbal Gil. W 63. minucie Pablo Vázquez został zastąpiony przez Saúla.

Kibice Culturalu y Deportiva nie mogli już doczekać się wprowadzenia Liberta Beltrána. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Antonio Martínez.

Jedyną bramkę meczu zdobył Jesús Muñoz dla jedenastki Guijuelo. Bramka padła w tej samej minucie. W 79. minucie Vicente Romero został zmieniony przez Juana Romagnolego, co miało wzmocnić zespół Culturalu y Deportiva. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Manu Fustera na Ayalę oraz Pepe Carmonę na Teije ten Dena.

Jedyną kartkę w drugiej połowie otrzymał Felipe Ramos z jedenastki gospodarzy. Była to 84. minuta starcia.

CD Guijuelo
84′ Felipe Ramos Sánchez
Jorge Palatsí Gallego
 75′ Jesús Francisco Muñoz Ruiz
Iván Garrido González
45′ Răzvan Iulian Ochiroşii
Javier Jiménez Moreno
Iván Pérez Cuevas
Pablo Vázquez Pérez63′
88′ José Carmona Rodríguez
Jesús José Bernal Villarig44′
Pablo César Espina Ordoñez
Yeray González Luis
Carlos Rubén Esteban Rodríguez
Antonio Martínez Felipe68′
82′ Manuel Fuster Lázaro
Hugo Rodríguez Romero
18′ 58′ Cristóbal Gil Martín
Vicente Manuel Romero Herrera79′
Julián Luque Conde
Aridane Jesús Santana Cabrera
39′ Raúl Ruiz Matarín
Dionisio Emmanuel Villalba Rojano
Amador Antonio Zarco Jiménez
Carlos Morales Mora
Luis Acosta Mena
Saúl González Real63′
82′ Antonio Ayala Soler
Liberto Luis Beltrán Martínez68′
58′ Juan Ramón Martínez Hernández
Sergio Marcos González
Aldo Francisco Perrini Raggio
Eneko Capilla González
Javier Borrego Sánchez
Andy Awazi Kawaya Kinghi Mwana Mufala
88′ Teije ten Den
Juan Bautista Romagnoli79′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.