Liga hiszpańska - 35. kolejka Segunda B: El Ejido - Murcia CF 2-0 (0-0)

27 kwietnia odbyło się spotkanie 35. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami El Ejido i Murcia CF. Mecz zakończył się zwycięstwem El Ejido 2-0.

35. kolejka Hiszpania - Segunda B
2019-04-27 18:00 | Stadion: Estadio de Municipal Santo Domingo | Arbiter: Guillermo Conejero Sánchez
CD El Ejido 2012
Universidad Católica de Murcia CF
2
0
Álvaro González 74'
Tomás Sánchez 82'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Zespół El Ejido wygrał dwa razy, zremisował raz, a przegrał tylko raz.

Już w pierwszych minutach zespół Murcia CF próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Murcia CF: Cristianowi Galasowi w 55. i Alejandrowi Chaverowi w 59. minucie. Chwilę później trener Murcia CF postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Hichama. Na boisko wszedł Luis Fernández, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W 65. minucie Yannis Ouhammou został zastąpiony przez José Artilesa. W 70. minucie w drużynie Murcia CF doszło do zmiany. Manuel wszedł za Titiego. W tej samej minucie trener El Ejido postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Jesús Rubio, a murawę opuścił Velasco.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy El Ejido w 74. minucie spotkania, gdy Álvaro González zdobył pierwszą bramkę. Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku w zespole El Ejido doszło do zmiany. Javilillo wszedł za Alfonsa.

W 79. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Cristian Galas z zespołu Murcia CF i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 55. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy El Ejido w 82. minucie spotkania, gdy Tomás Sánchez strzelił z rzutu karnego drugiego gola. Na pięć minut przed zakończeniem meczu w drużynie Murcia CF doszło do zmiany. Julen Colinas wszedł za Isiego Ros.

W doliczonej trzeciej minucie spotkania żółtą kartkę dostał Javilillo, zawodnik gospodarzy. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

Adán Gurdiel Mella
 82′ (k.) Tomás Sánchez Mesa
Juan Antonio Arranz Albertos
76′ Alfonso Jesús Fernández Martín
Alejandro Chavero Muñoz59′
 74′ Álvaro González Méndez
Miguel Alberto García Díaz
Sergio Jiménez García
Isidro Ros Ríos85′
70′ Fernando Velasco Salazar
José Antonio Belmonte Pérez70′
Samuel Corral Valero
Kilian Grant Carvalheira
65′ Yannis Ouhammou
Luis Castillo Ortega
76′ 90′ Javier Gutiérrez Salmerón
Julen Colinas Olaizola85′
70′ Jesús Rubio Martín
Juan José Collantes Guerrero
65′ José Manuel Artiles Romero
Luis Fernández Teijeiro62′
Ezequiel Lamarca López
Manuel Onwu Villafranca70′

Zespół El Ejido zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Piłkarze gości obejrzeli w meczu dwie żółte kartki i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy jedną żółtą.